Groenpeil

Onnen Dorp in Groningen

Buurt in wijk Glimmen-Onnen-Noordlaren, gemeente Groningen, postcodegebied 9755. 430 inwoners in 183 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 114 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,5%.

Woningen
183
CBS 2025
Inwoners
430
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 532.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
62,3%
EP-Online, 114 gelabeld
Dekking energielabels
62,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Onnen Dorp
Labelverdeling Onnen Dorp
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%1
A+++3,5%4
A++0,9%1
A+0,9%1
A38,6%44
B17,5%20
C21,9%25
D7,9%9
E1,8%2
G6,1%7
Totaal gelabeld100%114
Ter vergelijking: gemeente Groningen
Ter vergelijking: gemeente Groningen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%765
A+++4,9%4.609
A++3,1%2.874
A+5,9%5.578
A35,5%33.306
B14,2%13.348
C19,2%18.037
D7,7%7.258
E4,3%3.985
F2,1%1.994
G2,1%2.005
Totaal gelabeld100%93.759
Energielabels Onnen Dorp vergeleken met Groningen
LabelStavenOnnen DorpGroningen
A++++0,9%0,8%
A+++3,5%4,9%
A++0,9%3,1%
A+0,9%5,9%
A38,6%35,5%
B17,5%14,2%
C21,9%19,2%
D7,9%7,7%
E1,8%4,3%
F0,0%2,1%
G6,1%2,1%

Onnen Dorp Groningen

Deze verdeling gaat over de 62,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Onnen Dorp vergeleken met Groningen
BouwperiodeStavenOnnen DorpGroningen
vóór 194528,1%26,7%
1945–19646,1%14,3%
1965–197418,4%12,9%
1975–199128,9%18,4%
1992–200511,4%8,5%
2006–20146,1%7,4%
2015 en later0,9%11,9%

Onnen Dorp Groningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 28,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Onnen Dorp vergeleken met Groningen
WoningtypeStavenOnnen DorpGroningen
Vrijstaand41,2%3,7%
Twee-onder-een-kap35,1%7,7%
Hoekwoning7,0%3,4%
Tussenwoning12,3%16,9%
Appartement4,4%67,7%
Onbekend type0,0%0,4%

Onnen Dorp Groningen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
69,0%
CBS 2024
Installaties
93
50,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
349 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Glimmen-Onnen-Noordlaren

Alle buurten in Groningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.