Groenpeil

Oosterhoogebrug in Groningen

Buurt in wijk Nieuw-Oost, gemeente Groningen, postcodegebied 9731. 2.135 inwoners in 1.068 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 674 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 73,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,9%.

Woningen
1.068
CBS 2025
Inwoners
2.135
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 357.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
73,9%
EP-Online, 674 gelabeld
Dekking energielabels
63,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oosterhoogebrug
Labelverdeling Oosterhoogebrug
LabelAandeelWoningen
A+++1,2%8
A++1,2%8
A+15,6%105
A47,8%322
B8,2%55
C13,6%92
D4,7%32
E4,0%27
F1,8%12
G1,9%13
Totaal gelabeld100%674
Ter vergelijking: gemeente Groningen
Ter vergelijking: gemeente Groningen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%710
A+++4,7%4.438
A++3,0%2.775
A+5,6%5.269
A35,4%33.117
B14,3%13.397
C19,5%18.191
D7,9%7.415
E4,3%4.057
F2,2%2.058
G2,2%2.051
Totaal gelabeld100%93.478
Energielabels Oosterhoogebrug vergeleken met Groningen
LabelStavenOosterhoogebrugGroningen
A++++0,0%0,8%
A+++1,2%4,7%
A++1,2%3,0%
A+15,6%5,6%
A47,8%35,4%
B8,2%14,3%
C13,6%19,5%
D4,7%7,9%
E4,0%4,3%
F1,8%2,2%
G1,9%2,2%

Oosterhoogebrug Groningen

Deze verdeling gaat over de 63,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oosterhoogebrug vergeleken met Groningen
BouwperiodeStavenOosterhoogebrugGroningen
vóór 19457,6%26,6%
1945–196419,9%14,3%
1965–19741,2%12,9%
1975–199148,7%18,5%
1992–20051,9%8,5%
2006–201420,8%7,3%
2015 en later0,0%11,8%

Oosterhoogebrug Groningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 48,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oosterhoogebrug vergeleken met Groningen
WoningtypeStavenOosterhoogebrugGroningen
Vrijstaand7,7%3,8%
Twee-onder-een-kap15,3%7,8%
Hoekwoning13,6%3,4%
Tussenwoning34,3%17,0%
Appartement29,1%67,7%
Onbekend type0,0%0,4%

Oosterhoogebrug Groningen

CBS · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Nieuw-Oost

Alle buurten in Groningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.