Groenpeil

Paddepoel-Zuid in Groningen

Buurt in wijk Nieuw-Noord, gemeente Groningen, postcodegebied 9742. 5.340 inwoners in 2.875 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.475 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 80,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,5%.

Woningen
2.875
CBS 2025
Inwoners
5.340
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 262.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
22,0%
CBS 2025
Label A of B
80,2%
EP-Online, 2.475 gelabeld
Dekking energielabels
86,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Paddepoel-Zuid
Labelverdeling Paddepoel-Zuid
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%18
A+++13,6%337
A++1,6%40
A+3,3%82
A53,1%1.314
B7,8%193
C9,5%234
D4,3%107
E3,8%95
F1,4%34
G0,8%21
Totaal gelabeld100%2.475
Ter vergelijking: gemeente Groningen
Ter vergelijking: gemeente Groningen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%765
A+++4,9%4.609
A++3,1%2.874
A+5,9%5.578
A35,5%33.306
B14,2%13.348
C19,2%18.037
D7,7%7.258
E4,3%3.985
F2,1%1.994
G2,1%2.005
Totaal gelabeld100%93.759
Energielabels Paddepoel-Zuid vergeleken met Groningen
LabelStavenPaddepoel-ZuidGroningen
A++++0,7%0,8%
A+++13,6%4,9%
A++1,6%3,1%
A+3,3%5,9%
A53,1%35,5%
B7,8%14,2%
C9,5%19,2%
D4,3%7,7%
E3,8%4,3%
F1,4%2,1%
G0,8%2,1%

Paddepoel-Zuid Groningen

Deze verdeling gaat over de 86,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Paddepoel-Zuid vergeleken met Groningen
BouwperiodeStavenPaddepoel-ZuidGroningen
vóór 19450,0%26,7%
1945–19640,0%14,3%
1965–197445,1%12,9%
1975–19912,5%18,4%
1992–20052,2%8,5%
2006–201418,9%7,4%
2015 en later31,3%11,9%

Paddepoel-Zuid Groningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 45,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Paddepoel-Zuid vergeleken met Groningen
WoningtypeStavenPaddepoel-ZuidGroningen
Vrijstaand0,4%3,7%
Twee-onder-een-kap2,3%7,7%
Hoekwoning3,2%3,4%
Tussenwoning17,4%16,9%
Appartement76,6%67,7%
Onbekend type0,0%0,4%

Paddepoel-Zuid Groningen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
27,0%
CBS 2024
Installaties
486
16,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.485 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
14
27 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Nieuw-Noord

Alle buurten in Groningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.