Groenpeil

Epen in Gulpen-Wittem

Buurt in wijk Wijk 05 Epen, gemeente Gulpen-Wittem, postcodegebied 6285. 690 inwoners in 354 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 187 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 46,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 43,1%.

Woningen
354
CBS 2025
Inwoners
690
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 375.000
CBS 2025, gemeente € 357.000
Koopwoningen
72,0%
CBS 2025
Label A of B
46,5%
EP-Online, 187 gelabeld
Dekking energielabels
52,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Epen
Labelverdeling Epen
LabelAandeelWoningen
A+++0,5%1
A++0,5%1
A+2,1%4
A26,7%50
B16,6%31
C25,7%48
D8,6%16
E5,9%11
F7,5%14
G5,9%11
Totaal gelabeld100%187
Ter vergelijking: gemeente Gulpen-Wittem
Ter vergelijking: gemeente Gulpen-Wittem
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%23
A+++0,5%18
A++0,5%19
A+1,5%59
A24,7%960
B15,3%592
C25,6%993
D10,9%423
E8,4%327
F6,1%235
G5,9%230
Totaal gelabeld100%3.879
Energielabels Epen vergeleken met Gulpen-Wittem
LabelStavenEpenGulpen-Wittem
A++++0,0%0,6%
A+++0,5%0,5%
A++0,5%0,5%
A+2,1%1,5%
A26,7%24,7%
B16,6%15,3%
C25,7%25,6%
D8,6%10,9%
E5,9%8,4%
F7,5%6,1%
G5,9%5,9%

Epen Gulpen-Wittem

Deze verdeling gaat over de 52,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Epen vergeleken met Gulpen-Wittem
BouwperiodeStavenEpenGulpen-Wittem
vóór 194520,3%17,5%
1945–196416,0%15,0%
1965–197418,2%18,8%
1975–199127,3%21,4%
1992–200514,4%14,0%
2006–20143,2%7,0%
2015 en later0,5%6,3%

Epen Gulpen-Wittem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 27,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Epen vergeleken met Gulpen-Wittem
WoningtypeStavenEpenGulpen-Wittem
Vrijstaand34,2%21,9%
Twee-onder-een-kap27,8%24,2%
Hoekwoning9,1%8,4%
Tussenwoning11,2%13,4%
Appartement17,1%26,4%
Onbekend type0,5%5,7%

Epen Gulpen-Wittem

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
100
28,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
445 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Epen

Alle buurten in Gulpen-Wittem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.