Groenpeil

Verspr.h. Veldmaat ten N. van de spoorl. in Haaksbergen

Buurt in wijk Wijk 01 Haaksbergen (buitengebied), gemeente Haaksbergen, postcodegebied 7482 en postcodegebied 7483. 1.240 inwoners in 452 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 280 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 87,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,3%.

Woningen
452
CBS 2025
Inwoners
1.240
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 541.000
CBS 2025, gemeente € 380.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
87,9%
EP-Online, 280 gelabeld
Dekking energielabels
61,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspr.h. Veldmaat ten N. van de spoorl.
Labelverdeling Verspr.h. Veldmaat ten N. van de spoorl.
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%1
A+++5,0%14
A++3,6%10
A+5,7%16
A68,9%193
B4,3%12
C4,6%13
D2,9%8
E1,4%4
F0,7%2
G2,5%7
Totaal gelabeld100%280
Ter vergelijking: gemeente Haaksbergen
Ter vergelijking: gemeente Haaksbergen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%47
A+++2,9%167
A++1,0%55
A+2,9%168
A29,3%1.670
B20,4%1.163
C26,8%1.530
D8,2%468
E3,0%173
F2,0%113
G2,7%152
Totaal gelabeld100%5.706
Energielabels Verspr.h. Veldmaat ten N. van de spoorl. vergeleken met Haaksbergen
LabelStavenVerspr.h. Veldmaat ten N. van de spoorl.Haaksbergen
A++++0,4%0,8%
A+++5,0%2,9%
A++3,6%1,0%
A+5,7%2,9%
A68,9%29,3%
B4,3%20,4%
C4,6%26,8%
D2,9%8,2%
E1,4%3,0%
F0,7%2,0%
G2,5%2,7%

Verspr.h. Veldmaat ten N. van de spoorl. Haaksbergen

Deze verdeling gaat over de 61,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspr.h. Veldmaat ten N. van de spoorl. vergeleken met Haaksbergen
BouwperiodeStavenVerspr.h. Veldmaat ten N. van de spoorl.Haaksbergen
vóór 19457,5%5,9%
1945–19641,8%14,4%
1965–19741,8%23,1%
1975–19911,8%23,5%
1992–200520,7%19,9%
2006–201446,8%9,1%
2015 en later19,6%4,1%

Verspr.h. Veldmaat ten N. van de spoorl. Haaksbergen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 46,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspr.h. Veldmaat ten N. van de spoorl. vergeleken met Haaksbergen
WoningtypeStavenVerspr.h. Veldmaat ten N. van de spoorl.Haaksbergen
Vrijstaand41,1%20,9%
Twee-onder-een-kap26,4%28,6%
Hoekwoning1,4%9,4%
Tussenwoning13,9%19,8%
Appartement16,8%19,8%
Onbekend type0,4%1,3%

Verspr.h. Veldmaat ten N. van de spoorl. Haaksbergen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
180
39,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
864 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
26 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Haaksbergen (buitengebied)

Alle buurten in Haaksbergen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.