Groenpeil

Verspreide huizen Stepelo (gedeeltelijk) in Haaksbergen

Buurt in wijk Wijk 06 Beckum, gemeente Haaksbergen, postcodegebied 7482. 170 inwoners in 64 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 20 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 40,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,3%.

Woningen
64
CBS 2025
Inwoners
170
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 540.000
CBS 2025, gemeente € 380.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
40,0%
EP-Online, 20 gelabeld
Dekking energielabels
31,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Stepelo (gedeeltelijk)
Labelverdeling Verspreide huizen Stepelo (gedeeltelijk)
LabelAandeelWoningen
A+++5,0%1
A20,0%4
B15,0%3
C20,0%4
D15,0%3
E5,0%1
G20,0%4
Totaal gelabeld100%20
Ter vergelijking: gemeente Haaksbergen
Ter vergelijking: gemeente Haaksbergen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%47
A+++2,9%167
A++1,0%55
A+2,9%168
A29,3%1.670
B20,4%1.163
C26,8%1.530
D8,2%468
E3,0%173
F2,0%113
G2,7%152
Totaal gelabeld100%5.706
Energielabels Verspreide huizen Stepelo (gedeeltelijk) vergeleken met Haaksbergen
LabelStavenVerspreide huizen Stepelo (gedeeltelijk)Haaksbergen
A++++0,0%0,8%
A+++5,0%2,9%
A++0,0%1,0%
A+0,0%2,9%
A20,0%29,3%
B15,0%20,4%
C20,0%26,8%
D15,0%8,2%
E5,0%3,0%
F0,0%2,0%
G20,0%2,7%

Verspreide huizen Stepelo (gedeeltelijk) Haaksbergen

Deze verdeling gaat over de 31,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Stepelo (gedeeltelijk) vergeleken met Haaksbergen
BouwperiodeStavenVerspreide huizen Stepelo (gedeeltelijk)Haaksbergen
vóór 194530,0%5,9%
1945–196410,0%14,4%
1965–19745,0%23,1%
1975–199125,0%23,5%
1992–200515,0%19,9%
2006–201410,0%9,1%
2015 en later5,0%4,1%

Verspreide huizen Stepelo (gedeeltelijk) Haaksbergen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 30,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Stepelo (gedeeltelijk) vergeleken met Haaksbergen
WoningtypeStavenVerspreide huizen Stepelo (gedeeltelijk)Haaksbergen
Vrijstaand55,0%20,9%
Twee-onder-een-kap40,0%28,6%
Hoekwoning0,0%9,4%
Tussenwoning0,0%19,8%
Appartement5,0%19,8%
Onbekend type0,0%1,3%

Verspreide huizen Stepelo (gedeeltelijk) Haaksbergen

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
12
18,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
90 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Alle buurten in Haaksbergen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.