Groenpeil

Burgwal in Haarlem

Buurt in wijk Oude Stad, gemeente Haarlem, postcodegebied 2011 en postcodegebied 2019. 2.335 inwoners in 1.450 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 955 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 47,6%.

Woningen
1.450
CBS 2025
Inwoners
2.335
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 478.000
CBS 2025, gemeente € 505.000
Koopwoningen
45,0%
CBS 2025
Label A of B
48,0%
EP-Online, 955 gelabeld
Dekking energielabels
65,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Burgwal
Labelverdeling Burgwal
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++0,6%6
A++1,7%16
A+1,9%18
A26,9%257
B16,8%160
C21,6%206
D9,3%89
E7,5%72
F5,0%48
G8,6%82
Totaal gelabeld100%955
Ter vergelijking: gemeente Haarlem
Ter vergelijking: gemeente Haarlem
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%130
A+++3,7%1.981
A++2,5%1.369
A+2,7%1.437
A25,7%13.812
B12,8%6.912
C23,7%12.748
D11,1%5.985
E7,8%4.181
F5,2%2.790
G4,6%2.477
Totaal gelabeld100%53.822
Energielabels Burgwal vergeleken met Haarlem
LabelStavenBurgwalHaarlem
A++++0,1%0,2%
A+++0,6%3,7%
A++1,7%2,5%
A+1,9%2,7%
A26,9%25,7%
B16,8%12,8%
C21,6%23,7%
D9,3%11,1%
E7,5%7,8%
F5,0%5,2%
G8,6%4,6%

Burgwal Haarlem

Deze verdeling gaat over de 65,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Burgwal vergeleken met Haarlem
BouwperiodeStavenBurgwalHaarlem
vóór 194563,0%40,1%
1945–19640,7%10,6%
1965–19740,8%14,1%
1975–199121,8%13,5%
1992–20059,9%5,7%
2006–20141,6%7,4%
2015 en later2,1%8,6%

Burgwal Haarlem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 63,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Burgwal vergeleken met Haarlem
WoningtypeStavenBurgwalHaarlem
Vrijstaand0,3%0,8%
Twee-onder-een-kap2,8%4,6%
Hoekwoning5,3%5,2%
Tussenwoning19,0%32,3%
Appartement72,6%56,5%
Onbekend type0,0%0,5%

Burgwal Haarlem

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
7,0%
CBS 2024
Installaties
74
5,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 21,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
191 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
24 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Oude Stad

Alle buurten in Haarlem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.