Groenpeil

Leidsebuurt-west in Haarlem

Buurt in wijk Zijlwegkwartier, gemeente Haarlem, postcodegebied 2013. 2.685 inwoners in 1.276 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 808 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 36,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 47,6%.

Woningen
1.276
CBS 2025
Inwoners
2.685
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 510.000
CBS 2025, gemeente € 505.000
Koopwoningen
66,0%
CBS 2025
Label A of B
36,9%
EP-Online, 808 gelabeld
Dekking energielabels
63,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Leidsebuurt-west
Labelverdeling Leidsebuurt-west
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++0,4%3
A++0,5%4
A+1,2%10
A17,3%140
B17,3%140
C22,3%180
D17,6%142
E8,7%70
F8,8%71
G5,8%47
Totaal gelabeld100%808
Ter vergelijking: gemeente Haarlem
Ter vergelijking: gemeente Haarlem
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%130
A+++3,7%1.981
A++2,5%1.369
A+2,7%1.437
A25,7%13.812
B12,8%6.912
C23,7%12.748
D11,1%5.985
E7,8%4.181
F5,2%2.790
G4,6%2.477
Totaal gelabeld100%53.822
Energielabels Leidsebuurt-west vergeleken met Haarlem
LabelStavenLeidsebuurt-westHaarlem
A++++0,1%0,2%
A+++0,4%3,7%
A++0,5%2,5%
A+1,2%2,7%
A17,3%25,7%
B17,3%12,8%
C22,3%23,7%
D17,6%11,1%
E8,7%7,8%
F8,8%5,2%
G5,8%4,6%

Leidsebuurt-west Haarlem

Deze verdeling gaat over de 63,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Leidsebuurt-west vergeleken met Haarlem
BouwperiodeStavenLeidsebuurt-westHaarlem
vóór 194580,1%40,1%
1945–19640,0%10,6%
1965–19740,0%14,1%
1975–19915,8%13,5%
1992–20057,5%5,7%
2006–20146,3%7,4%
2015 en later0,2%8,6%

Leidsebuurt-west Haarlem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 80,1% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Leidsebuurt-west vergeleken met Haarlem
WoningtypeStavenLeidsebuurt-westHaarlem
Vrijstaand0,1%0,8%
Twee-onder-een-kap4,6%4,6%
Hoekwoning5,6%5,2%
Tussenwoning54,0%32,3%
Appartement35,8%56,5%
Onbekend type0,0%0,5%

Leidsebuurt-west Haarlem

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
16,0%
CBS 2024
Installaties
146
11,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 21,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
375 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Zijlwegkwartier

Alle buurten in Haarlem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.