Groenpeil

Romolenpolder-oost in Haarlem

Buurt in wijk Boerhaavewijk, gemeente Haarlem, postcodegebied 2035. 1.795 inwoners in 932 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 931 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 48,0%.

Woningen
932
CBS 2025
Inwoners
1.795
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 486.000
CBS 2025, gemeente € 505.000
Koopwoningen
25,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 931 gelabeld
Dekking energielabels
99,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Romolenpolder-oost
Labelverdeling Romolenpolder-oost
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%18
A+++26,5%247
A++19,4%181
A+9,2%86
A42,7%398
B0,1%1
Totaal gelabeld100%931
Ter vergelijking: gemeente Haarlem
Ter vergelijking: gemeente Haarlem
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%130
A+++3,8%2.043
A++2,6%1.418
A+2,7%1.470
A25,8%13.906
B12,9%6.960
C23,7%12.794
D11,1%5.980
E7,7%4.138
F5,0%2.709
G4,5%2.432
Totaal gelabeld100%53.980
Energielabels Romolenpolder-oost vergeleken met Haarlem
LabelStavenRomolenpolder-oostHaarlem
A++++1,9%0,2%
A+++26,5%3,8%
A++19,4%2,6%
A+9,2%2,7%
A42,7%25,8%
B0,1%12,9%
C0,0%23,7%
D0,0%11,1%
E0,0%7,7%
F0,0%5,0%
G0,0%4,5%

Romolenpolder-oost Haarlem

Deze verdeling gaat over de 99,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Romolenpolder-oost vergeleken met Haarlem
BouwperiodeStavenRomolenpolder-oostHaarlem
vóór 19450,0%40,1%
1945–19640,0%10,6%
1965–197410,3%14,0%
1975–199111,9%13,4%
1992–20050,0%5,7%
2006–201410,3%7,4%
2015 en later67,5%8,8%

Romolenpolder-oost Haarlem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 67,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Romolenpolder-oost vergeleken met Haarlem
WoningtypeStavenRomolenpolder-oostHaarlem
Vrijstaand0,0%0,8%
Twee-onder-een-kap1,6%4,5%
Hoekwoning0,4%5,4%
Tussenwoning9,0%32,3%
Appartement88,9%56,6%
Onbekend type0,0%0,5%

Romolenpolder-oost Haarlem

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
15,0%
CBS 2024
Installaties
150
16,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 21,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
440 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
19 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Boerhaavewijk

Alle buurten in Haarlem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.