Groenpeil

Saeftinge-Nemelaar in Haarlem

Buurt in wijk Molenwijk, gemeente Haarlem, postcodegebied 2036. 1.245 inwoners in 541 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 332 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 47,6%.

Woningen
541
CBS 2025
Inwoners
1.245
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 478.000
CBS 2025, gemeente € 505.000
Koopwoningen
66,0%
CBS 2025
Label A of B
53,3%
EP-Online, 332 gelabeld
Dekking energielabels
61,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Saeftinge-Nemelaar
Labelverdeling Saeftinge-Nemelaar
LabelAandeelWoningen
A+++0,3%1
A++0,3%1
A+1,2%4
A15,1%50
B36,4%121
C42,2%140
D3,6%12
E0,9%3
Totaal gelabeld100%332
Ter vergelijking: gemeente Haarlem
Ter vergelijking: gemeente Haarlem
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%130
A+++3,7%1.981
A++2,5%1.369
A+2,7%1.437
A25,7%13.812
B12,8%6.912
C23,7%12.748
D11,1%5.985
E7,8%4.181
F5,2%2.790
G4,6%2.477
Totaal gelabeld100%53.822
Energielabels Saeftinge-Nemelaar vergeleken met Haarlem
LabelStavenSaeftinge-NemelaarHaarlem
A++++0,0%0,2%
A+++0,3%3,7%
A++0,3%2,5%
A+1,2%2,7%
A15,1%25,7%
B36,4%12,8%
C42,2%23,7%
D3,6%11,1%
E0,9%7,8%
F0,0%5,2%
G0,0%4,6%

Saeftinge-Nemelaar Haarlem

Deze verdeling gaat over de 61,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Saeftinge-Nemelaar vergeleken met Haarlem
BouwperiodeStavenSaeftinge-NemelaarHaarlem
vóór 19450,0%40,1%
1945–19640,0%10,6%
1965–197410,2%14,1%
1975–199189,5%13,5%
1992–20050,3%5,7%
2006–20140,0%7,4%
2015 en later0,0%8,6%

Saeftinge-Nemelaar Haarlem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 89,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Saeftinge-Nemelaar vergeleken met Haarlem
WoningtypeStavenSaeftinge-NemelaarHaarlem
Vrijstaand0,0%0,8%
Twee-onder-een-kap8,1%4,6%
Hoekwoning16,0%5,2%
Tussenwoning38,6%32,3%
Appartement37,3%56,5%
Onbekend type0,0%0,5%

Saeftinge-Nemelaar Haarlem

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
39,0%
CBS 2024
Installaties
118
21,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 21,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
343 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Molenwijk

Alle buurten in Haarlem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.