Groenpeil

Schrijversbuurt in Haarlem

Buurt in wijk Delftwijk, gemeente Haarlem, postcodegebied 2025. 2.110 inwoners in 1.209 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 939 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 77,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 48,0%.

Woningen
1.209
CBS 2025
Inwoners
2.110
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 386.000
CBS 2025, gemeente € 505.000
Koopwoningen
32,0%
CBS 2025
Label A of B
77,3%
EP-Online, 939 gelabeld
Dekking energielabels
77,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Schrijversbuurt
Labelverdeling Schrijversbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%2
A++0,6%6
A+6,5%61
A57,0%535
B13,0%122
C14,3%134
D5,1%48
E1,9%18
F0,9%8
G0,5%5
Totaal gelabeld100%939
Ter vergelijking: gemeente Haarlem
Ter vergelijking: gemeente Haarlem
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%130
A+++3,8%2.043
A++2,6%1.418
A+2,7%1.470
A25,8%13.906
B12,9%6.960
C23,7%12.794
D11,1%5.980
E7,7%4.138
F5,0%2.709
G4,5%2.432
Totaal gelabeld100%53.980
Energielabels Schrijversbuurt vergeleken met Haarlem
LabelStavenSchrijversbuurtHaarlem
A++++0,0%0,2%
A+++0,2%3,8%
A++0,6%2,6%
A+6,5%2,7%
A57,0%25,8%
B13,0%12,9%
C14,3%23,7%
D5,1%11,1%
E1,9%7,7%
F0,9%5,0%
G0,5%4,5%

Schrijversbuurt Haarlem

Deze verdeling gaat over de 77,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Schrijversbuurt vergeleken met Haarlem
BouwperiodeStavenSchrijversbuurtHaarlem
vóór 19450,2%40,1%
1945–196422,8%10,6%
1965–19740,9%14,0%
1975–199116,8%13,4%
1992–200517,7%5,7%
2006–201441,6%7,4%
2015 en later0,0%8,8%

Schrijversbuurt Haarlem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 41,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Schrijversbuurt vergeleken met Haarlem
WoningtypeStavenSchrijversbuurtHaarlem
Vrijstaand0,2%0,8%
Twee-onder-een-kap1,1%4,5%
Hoekwoning1,8%5,4%
Tussenwoning8,5%32,3%
Appartement88,4%56,6%
Onbekend type0,0%0,5%

Schrijversbuurt Haarlem

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
5,0%
CBS 2024
Installaties
47
3,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 21,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
209 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Delftwijk

Alle buurten in Haarlem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.