Groenpeil

Nieuw-Vennep Zuid in Haarlemmermeer

Buurt in wijk Nieuw-Vennep, gemeente Haarlemmermeer, postcodegebied 2153. 2.150 inwoners in 1.014 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 704 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 45,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,0%.

Woningen
1.014
CBS 2025
Inwoners
2.150
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 405.000
CBS 2025, gemeente € 499.000
Koopwoningen
57,0%
CBS 2025
Label A of B
45,5%
EP-Online, 704 gelabeld
Dekking energielabels
69,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Nieuw-Vennep Zuid
Labelverdeling Nieuw-Vennep Zuid
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%5
A+++8,1%57
A+0,3%2
A18,0%127
B18,3%129
C35,5%250
D11,4%80
E4,0%28
F2,1%15
G1,6%11
Totaal gelabeld100%704
Ter vergelijking: gemeente Haarlemmermeer
Ter vergelijking: gemeente Haarlemmermeer
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%830
A+++4,1%1.810
A++3,0%1.302
A+4,0%1.768
A38,5%16.813
B18,5%8.080
C19,7%8.601
D5,3%2.306
E2,2%945
F1,3%588
G1,5%647
Totaal gelabeld100%43.690
Energielabels Nieuw-Vennep Zuid vergeleken met Haarlemmermeer
LabelStavenNieuw-Vennep ZuidHaarlemmermeer
A++++0,7%1,9%
A+++8,1%4,1%
A++0,0%3,0%
A+0,3%4,0%
A18,0%38,5%
B18,3%18,5%
C35,5%19,7%
D11,4%5,3%
E4,0%2,2%
F2,1%1,3%
G1,6%1,5%

Nieuw-Vennep Zuid Haarlemmermeer

Deze verdeling gaat over de 69,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Nieuw-Vennep Zuid vergeleken met Haarlemmermeer
BouwperiodeStavenNieuw-Vennep ZuidHaarlemmermeer
vóór 19452,7%4,8%
1945–19646,5%6,7%
1965–197454,3%12,1%
1975–199115,5%27,0%
1992–200511,4%26,5%
2006–20140,9%9,2%
2015 en later8,8%13,7%

Nieuw-Vennep Zuid Haarlemmermeer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 54,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Nieuw-Vennep Zuid vergeleken met Haarlemmermeer
WoningtypeStavenNieuw-Vennep ZuidHaarlemmermeer
Vrijstaand5,0%7,1%
Twee-onder-een-kap14,3%15,9%
Hoekwoning9,2%6,7%
Tussenwoning36,8%35,5%
Appartement34,7%33,4%
Onbekend type0,0%1,2%

Nieuw-Vennep Zuid Haarlemmermeer

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
35,0%
CBS 2024
Installaties
345
34,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
984 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Nieuw-Vennep

Alle buurten in Haarlemmermeer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.