Groenpeil

De Krim-Zuid in Hardenberg

Buurt in wijk De Krim, gemeente Hardenberg, postcodegebied 7782. 1.000 inwoners in 455 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 354 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 74,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,8%.

Woningen
455
CBS 2025
Inwoners
1.000
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 265.000
CBS 2025, gemeente € 352.000
Koopwoningen
55,0%
CBS 2025
Label A of B
74,6%
EP-Online, 354 gelabeld
Dekking energielabels
77,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Krim-Zuid
Labelverdeling De Krim-Zuid
LabelAandeelWoningen
A++++2,5%9
A+++3,4%12
A++0,6%2
A+14,4%51
A43,8%155
B9,9%35
C14,1%50
D5,6%20
E2,8%10
F0,6%2
G2,3%8
Totaal gelabeld100%354
Ter vergelijking: gemeente Hardenberg
Ter vergelijking: gemeente Hardenberg
LabelAandeelWoningen
A++++3,3%524
A+++6,3%1.010
A++1,6%263
A+6,4%1.013
A34,9%5.564
B14,3%2.274
C17,1%2.720
D6,2%986
E3,2%508
F3,0%473
G3,8%612
Totaal gelabeld100%15.947
Energielabels De Krim-Zuid vergeleken met Hardenberg
LabelStavenDe Krim-ZuidHardenberg
A++++2,5%3,3%
A+++3,4%6,3%
A++0,6%1,6%
A+14,4%6,4%
A43,8%34,9%
B9,9%14,3%
C14,1%17,1%
D5,6%6,2%
E2,8%3,2%
F0,6%3,0%
G2,3%3,8%

De Krim-Zuid Hardenberg

Deze verdeling gaat over de 77,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Krim-Zuid vergeleken met Hardenberg
BouwperiodeStavenDe Krim-ZuidHardenberg
vóór 19451,1%7,9%
1945–196426,0%13,0%
1965–197430,8%16,8%
1975–199117,2%21,5%
1992–200510,5%14,2%
2006–20149,0%13,0%
2015 en later5,4%13,7%

De Krim-Zuid Hardenberg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 30,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Krim-Zuid vergeleken met Hardenberg
WoningtypeStavenDe Krim-ZuidHardenberg
Vrijstaand14,1%23,7%
Twee-onder-een-kap24,9%22,9%
Hoekwoning21,5%9,7%
Tussenwoning31,6%20,3%
Appartement7,9%19,5%
Onbekend type0,0%4,0%

De Krim-Zuid Hardenberg

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
58,0%
CBS 2024
Installaties
173
38,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
657 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk De Krim

Alle buurten in Hardenberg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.