Groenpeil

Dedemsvaart-Noord in Hardenberg

Buurt in wijk Dedemsvaart, gemeente Hardenberg, postcodegebied 7701. 4.650 inwoners in 2.278 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.415 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,4%.

Woningen
2.278
CBS 2025
Inwoners
4.650
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 306.000
CBS 2025, gemeente € 352.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
66,3%
EP-Online, 1.415 gelabeld
Dekking energielabels
62,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Dedemsvaart-Noord
Labelverdeling Dedemsvaart-Noord
LabelAandeelWoningen
A++++2,1%30
A+++4,5%63
A++1,5%21
A+6,5%92
A32,0%453
B19,7%279
C16,2%229
D5,5%78
E3,2%45
F3,5%50
G5,3%75
Totaal gelabeld100%1.415
Ter vergelijking: gemeente Hardenberg
Ter vergelijking: gemeente Hardenberg
LabelAandeelWoningen
A++++3,5%552
A+++6,6%1.053
A++1,7%275
A+6,7%1.067
A34,7%5.518
B14,2%2.262
C17,0%2.702
D6,0%953
E3,1%496
F2,9%461
G3,6%577
Totaal gelabeld100%15.916
Energielabels Dedemsvaart-Noord vergeleken met Hardenberg
LabelStavenDedemsvaart-NoordHardenberg
A++++2,1%3,5%
A+++4,5%6,6%
A++1,5%1,7%
A+6,5%6,7%
A32,0%34,7%
B19,7%14,2%
C16,2%17,0%
D5,5%6,0%
E3,2%3,1%
F3,5%2,9%
G5,3%3,6%

Dedemsvaart-Noord Hardenberg

Deze verdeling gaat over de 62,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Dedemsvaart-Noord vergeleken met Hardenberg
BouwperiodeStavenDedemsvaart-NoordHardenberg
vóór 194513,9%7,9%
1945–196423,3%12,4%
1965–19747,9%16,7%
1975–199126,1%21,6%
1992–200510,8%14,2%
2006–20149,9%13,0%
2015 en later8,1%14,1%

Dedemsvaart-Noord Hardenberg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 26,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Dedemsvaart-Noord vergeleken met Hardenberg
WoningtypeStavenDedemsvaart-NoordHardenberg
Vrijstaand18,9%23,9%
Twee-onder-een-kap26,3%22,8%
Hoekwoning9,8%9,8%
Tussenwoning15,6%20,1%
Appartement29,3%19,4%
Onbekend type0,1%4,0%

Dedemsvaart-Noord Hardenberg

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
632
27,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.783 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
24 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Dedemsvaart

Alle buurten in Hardenberg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.