Groenpeil

Lutten Kern in Hardenberg

Buurt in wijk Lutten, gemeente Hardenberg, postcodegebied 7775. 895 inwoners in 357 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 231 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 68,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,4%.

Woningen
357
CBS 2025
Inwoners
895
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 311.000
CBS 2025, gemeente € 352.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
68,4%
EP-Online, 231 gelabeld
Dekking energielabels
64,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Lutten Kern
Labelverdeling Lutten Kern
LabelAandeelWoningen
A++++7,4%17
A+++7,8%18
A++2,2%5
A+10,0%23
A29,0%67
B12,1%28
C16,5%38
D7,4%17
E3,0%7
F3,5%8
G1,3%3
Totaal gelabeld100%231
Ter vergelijking: gemeente Hardenberg
Ter vergelijking: gemeente Hardenberg
LabelAandeelWoningen
A++++3,5%552
A+++6,6%1.053
A++1,7%275
A+6,7%1.067
A34,7%5.518
B14,2%2.262
C17,0%2.702
D6,0%953
E3,1%496
F2,9%461
G3,6%577
Totaal gelabeld100%15.916
Energielabels Lutten Kern vergeleken met Hardenberg
LabelStavenLutten KernHardenberg
A++++7,4%3,5%
A+++7,8%6,6%
A++2,2%1,7%
A+10,0%6,7%
A29,0%34,7%
B12,1%14,2%
C16,5%17,0%
D7,4%6,0%
E3,0%3,1%
F3,5%2,9%
G1,3%3,6%

Lutten Kern Hardenberg

Deze verdeling gaat over de 64,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Lutten Kern vergeleken met Hardenberg
BouwperiodeStavenLutten KernHardenberg
vóór 19452,2%7,9%
1945–196420,3%12,4%
1965–197417,3%16,7%
1975–199122,5%21,6%
1992–20057,4%14,2%
2006–201417,3%13,0%
2015 en later13,0%14,1%

Lutten Kern Hardenberg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 22,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Lutten Kern vergeleken met Hardenberg
WoningtypeStavenLutten KernHardenberg
Vrijstaand25,1%23,9%
Twee-onder-een-kap26,8%22,8%
Hoekwoning18,2%9,8%
Tussenwoning25,1%20,1%
Appartement4,8%19,4%
Onbekend type0,0%4,0%

Lutten Kern Hardenberg

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
111
31,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
573 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Lutten

Alle buurten in Hardenberg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.