Groenpeil

Radewijk in Hardenberg

Buurt in wijk Radewijk, gemeente Hardenberg, postcodegebied 7791. 600 inwoners in 232 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 76 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 32,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,8%.

Woningen
232
CBS 2025
Inwoners
600
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 453.000
CBS 2025, gemeente € 352.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
32,9%
EP-Online, 76 gelabeld
Dekking energielabels
32,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Radewijk
Labelverdeling Radewijk
LabelAandeelWoningen
A++++3,9%3
A+++5,3%4
A++2,6%2
A+5,3%4
A7,9%6
B7,9%6
C18,4%14
D11,8%9
E7,9%6
F13,2%10
G15,8%12
Totaal gelabeld100%76
Ter vergelijking: gemeente Hardenberg
Ter vergelijking: gemeente Hardenberg
LabelAandeelWoningen
A++++3,3%524
A+++6,3%1.010
A++1,6%263
A+6,4%1.013
A34,9%5.564
B14,3%2.274
C17,1%2.720
D6,2%986
E3,2%508
F3,0%473
G3,8%612
Totaal gelabeld100%15.947
Energielabels Radewijk vergeleken met Hardenberg
LabelStavenRadewijkHardenberg
A++++3,9%3,3%
A+++5,3%6,3%
A++2,6%1,6%
A+5,3%6,4%
A7,9%34,9%
B7,9%14,3%
C18,4%17,1%
D11,8%6,2%
E7,9%3,2%
F13,2%3,0%
G15,8%3,8%

Radewijk Hardenberg

Deze verdeling gaat over de 32,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Radewijk vergeleken met Hardenberg
BouwperiodeStavenRadewijkHardenberg
vóór 194530,3%7,9%
1945–196428,9%13,0%
1965–19749,2%16,8%
1975–199110,5%21,5%
1992–20052,6%14,2%
2006–20142,6%13,0%
2015 en later15,8%13,7%

Radewijk Hardenberg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 30,3% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Radewijk vergeleken met Hardenberg
WoningtypeStavenRadewijkHardenberg
Vrijstaand80,3%23,7%
Twee-onder-een-kap5,3%22,9%
Hoekwoning0,0%9,7%
Tussenwoning0,0%20,3%
Appartement1,3%19,5%
Onbekend type13,2%4,0%

Radewijk Hardenberg

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
50,0%
CBS 2024
Installaties
59
25,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
305 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Hardenberg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.