Groenpeil

De Peulen-Oost in Hardinxveld-Giessendam

Buurt in wijk De Peulen, gemeente Hardinxveld-Giessendam, postcodegebied 3371. 3.020 inwoners in 1.358 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 964 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 44,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,9%.

Woningen
1.358
CBS 2025
Inwoners
3.020
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 321.000
CBS 2025, gemeente € 368.000
Koopwoningen
52,0%
CBS 2025
Label A of B
44,1%
EP-Online, 964 gelabeld
Dekking energielabels
71,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling De Peulen-Oost
Labelverdeling De Peulen-Oost
LabelAandeelWoningen
A+++0,1%1
A++0,2%2
A+3,1%30
A34,0%328
B6,6%64
C36,3%350
D14,4%139
E3,2%31
F1,0%10
G0,9%9
Totaal gelabeld100%964
Ter vergelijking: gemeente Hardinxveld-Giessendam
Ter vergelijking: gemeente Hardinxveld-Giessendam
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%38
A+++7,1%368
A++0,6%32
A+1,8%91
A34,3%1.769
B15,4%795
C22,1%1.142
D7,5%386
E3,9%200
F2,9%148
G3,7%191
Totaal gelabeld100%5.160
Energielabels De Peulen-Oost vergeleken met Hardinxveld-Giessendam
LabelStavenDe Peulen-OostHardinxveld-Giessendam
A++++0,0%0,7%
A+++0,1%7,1%
A++0,2%0,6%
A+3,1%1,8%
A34,0%34,3%
B6,6%15,4%
C36,3%22,1%
D14,4%7,5%
E3,2%3,9%
F1,0%2,9%
G0,9%3,7%

De Peulen-Oost Hardinxveld-Giessendam

Deze verdeling gaat over de 71,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes De Peulen-Oost vergeleken met Hardinxveld-Giessendam
BouwperiodeStavenDe Peulen-OostHardinxveld-Giessendam
vóór 19452,3%12,7%
1945–196424,0%12,9%
1965–197448,0%22,4%
1975–19910,1%19,9%
1992–20056,6%10,9%
2006–201418,0%10,8%
2015 en later0,9%10,3%

De Peulen-Oost Hardinxveld-Giessendam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 48,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes De Peulen-Oost vergeleken met Hardinxveld-Giessendam
WoningtypeStavenDe Peulen-OostHardinxveld-Giessendam
Vrijstaand2,8%10,9%
Twee-onder-een-kap7,1%19,1%
Hoekwoning6,8%9,7%
Tussenwoning21,2%28,0%
Appartement62,1%32,2%

De Peulen-Oost Hardinxveld-Giessendam

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
37,0%
CBS 2024
Installaties
–
CBS 2022
Opgesteld vermogen
–
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
27 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Hardinxveld-Giessendam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.