Groenpeil

Giessendam-West in Hardinxveld-Giessendam

Buurt in wijk Giessendam, gemeente Hardinxveld-Giessendam, postcodegebied 3371. 3.500 inwoners in 1.426 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 938 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 67,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,9%.

Woningen
1.426
CBS 2025
Inwoners
3.500
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 385.000
CBS 2025, gemeente € 368.000
Koopwoningen
70,0%
CBS 2025
Label A of B
67,9%
EP-Online, 938 gelabeld
Dekking energielabels
65,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Giessendam-West
Labelverdeling Giessendam-West
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%3
A+++8,3%78
A++1,1%10
A+2,0%19
A26,2%246
B30,0%281
C20,8%195
D3,6%34
E1,9%18
F2,0%19
G3,7%35
Totaal gelabeld100%938
Ter vergelijking: gemeente Hardinxveld-Giessendam
Ter vergelijking: gemeente Hardinxveld-Giessendam
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%38
A+++7,1%368
A++0,6%32
A+1,8%91
A34,3%1.769
B15,4%795
C22,1%1.142
D7,5%386
E3,9%200
F2,9%148
G3,7%191
Totaal gelabeld100%5.160
Energielabels Giessendam-West vergeleken met Hardinxveld-Giessendam
LabelStavenGiessendam-WestHardinxveld-Giessendam
A++++0,3%0,7%
A+++8,3%7,1%
A++1,1%0,6%
A+2,0%1,8%
A26,2%34,3%
B30,0%15,4%
C20,8%22,1%
D3,6%7,5%
E1,9%3,9%
F2,0%2,9%
G3,7%3,7%

Giessendam-West Hardinxveld-Giessendam

Deze verdeling gaat over de 65,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Giessendam-West vergeleken met Hardinxveld-Giessendam
BouwperiodeStavenGiessendam-WestHardinxveld-Giessendam
vóór 194510,8%12,7%
1945–19648,6%12,9%
1965–19743,2%22,4%
1975–199141,2%19,9%
1992–200524,5%10,9%
2006–20141,1%10,8%
2015 en later10,7%10,3%

Giessendam-West Hardinxveld-Giessendam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 41,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Giessendam-West vergeleken met Hardinxveld-Giessendam
WoningtypeStavenGiessendam-WestHardinxveld-Giessendam
Vrijstaand15,1%10,9%
Twee-onder-een-kap17,4%19,1%
Hoekwoning11,9%9,7%
Tussenwoning25,1%28,0%
Appartement30,5%32,2%

Giessendam-West Hardinxveld-Giessendam

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
539
37,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.817 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
21
51 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Giessendam

Alle buurten in Hardinxveld-Giessendam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.