Groenpeil

Verspr.h. Gelderse Dijk en omgeving in Hattem

Buurt in wijk Wijk 01 Polder Hattem en Molecaten, gemeente Hattem, postcodegebied 8051 en postcodegebied 8052. 435 inwoners in 161 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 83 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 57,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,2%.

Woningen
161
CBS 2025
Inwoners
435
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 595.000
CBS 2025, gemeente € 444.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
57,8%
EP-Online, 83 gelabeld
Dekking energielabels
51,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Verspr.h. Gelderse Dijk en omgeving
Labelverdeling Verspr.h. Gelderse Dijk en omgeving
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%1
A+++9,6%8
A++2,4%2
A+2,4%2
A32,5%27
B9,6%8
C15,7%13
D7,2%6
E2,4%2
F6,0%5
G10,8%9
Totaal gelabeld100%83
Ter vergelijking: gemeente Hattem
Ter vergelijking: gemeente Hattem
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%27
A+++6,5%223
A++2,7%91
A+4,8%162
A28,5%971
B14,9%508
C21,2%724
D8,8%299
E4,6%158
F3,5%119
G3,7%126
Totaal gelabeld100%3.408
Energielabels Verspr.h. Gelderse Dijk en omgeving vergeleken met Hattem
LabelStavenVerspr.h. Gelderse Dijk en omgevingHattem
A++++1,2%0,8%
A+++9,6%6,5%
A++2,4%2,7%
A+2,4%4,8%
A32,5%28,5%
B9,6%14,9%
C15,7%21,2%
D7,2%8,8%
E2,4%4,6%
F6,0%3,5%
G10,8%3,7%

Verspr.h. Gelderse Dijk en omgeving Hattem

Deze verdeling gaat over de 51,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspr.h. Gelderse Dijk en omgeving vergeleken met Hattem
BouwperiodeStavenVerspr.h. Gelderse Dijk en omgevingHattem
vóór 194532,5%13,3%
1945–19647,2%16,7%
1965–19743,6%19,9%
1975–199114,5%18,4%
1992–20059,6%12,3%
2006–201419,3%8,8%
2015 en later13,3%10,7%

Verspr.h. Gelderse Dijk en omgeving Hattem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 32,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Verspr.h. Gelderse Dijk en omgeving vergeleken met Hattem
WoningtypeStavenVerspr.h. Gelderse Dijk en omgevingHattem
Vrijstaand62,7%19,2%
Twee-onder-een-kap19,3%18,3%
Hoekwoning3,6%12,3%
Tussenwoning8,4%27,6%
Appartement6,0%20,2%
Onbekend type0,0%2,4%

Verspr.h. Gelderse Dijk en omgeving Hattem

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
58,0%
CBS 2024
Installaties
63
39,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
334 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
3 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Hattem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.