Groenpeil

Villapark in Hattem

Buurt in wijk Wijk 00 Hattem, gemeente Hattem, postcodegebied 8051. 790 inwoners in 357 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 185 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 27,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,3%.

Woningen
357
CBS 2025
Inwoners
790
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 843.000
CBS 2025, gemeente € 444.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
27,0%
EP-Online, 185 gelabeld
Dekking energielabels
51,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Villapark
Labelverdeling Villapark
LabelAandeelWoningen
A+++1,6%3
A++1,6%3
A+1,6%3
A13,0%24
B9,2%17
C27,0%50
D13,5%25
E8,6%16
F14,1%26
G9,7%18
Totaal gelabeld100%185
Ter vergelijking: gemeente Hattem
Ter vergelijking: gemeente Hattem
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%27
A+++6,5%222
A++2,6%89
A+4,7%161
A28,9%986
B14,8%505
C20,9%715
D8,7%298
E4,7%161
F3,6%122
G3,8%130
Totaal gelabeld100%3.416
Energielabels Villapark vergeleken met Hattem
LabelStavenVillaparkHattem
A++++0,0%0,8%
A+++1,6%6,5%
A++1,6%2,6%
A+1,6%4,7%
A13,0%28,9%
B9,2%14,8%
C27,0%20,9%
D13,5%8,7%
E8,6%4,7%
F14,1%3,6%
G9,7%3,8%

Villapark Hattem

Deze verdeling gaat over de 51,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Villapark vergeleken met Hattem
BouwperiodeStavenVillaparkHattem
vóór 194533,5%13,0%
1945–196430,3%16,7%
1965–197415,7%19,9%
1975–19914,9%18,3%
1992–200510,8%12,3%
2006–20143,8%8,8%
2015 en later1,1%11,0%

Villapark Hattem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 33,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Villapark vergeleken met Hattem
WoningtypeStavenVillaparkHattem
Vrijstaand74,1%19,2%
Twee-onder-een-kap9,7%18,7%
Hoekwoning1,1%12,1%
Tussenwoning0,0%27,7%
Appartement15,1%19,9%
Onbekend type0,0%2,4%

Villapark Hattem

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
45,0%
CBS 2024
Installaties
101
28,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
536 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Hattem

Alle buurten in Hattem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.