Verspreide huizen Wapenveld-Zuid in Heerde
Buurt in wijk Wijk 01 Wapenveld, gemeente Heerde, postcodegebied 8191. 1.275 inwoners in 460 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 195 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 31,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,7%.
- Woningen
- 460
- CBS 2025
- Inwoners
- 1.275
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 578.000
- CBS 2025, gemeente € 449.000
- Koopwoningen
- 88,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 31,8%
- EP-Online, 195 gelabeld
- Dekking energielabels
- 42,4%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,0% | 2 |
| A+++ | 1,5% | 3 |
| A++ | 1,0% | 2 |
| A+ | 3,6% | 7 |
| A | 15,4% | 30 |
| B | 9,2% | 18 |
| C | 24,1% | 47 |
| D | 8,2% | 16 |
| E | 7,2% | 14 |
| F | 7,7% | 15 |
| G | 21,0% | 41 |
| Totaal gelabeld | 100% | 195 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,9% | 47 |
| A+++ | 4,6% | 241 |
| A++ | 2,4% | 122 |
| A+ | 2,5% | 130 |
| A | 31,3% | 1.624 |
| B | 15,0% | 776 |
| C | 20,1% | 1.043 |
| D | 9,6% | 499 |
| E | 5,3% | 277 |
| F | 3,2% | 166 |
| G | 5,1% | 262 |
| Totaal gelabeld | 100% | 5.187 |
| Label | Staven | Verspreide huizen Wapenveld-Zuid | Heerde |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,0% | 0,9% | |
| A+++ | 1,5% | 4,6% | |
| A++ | 1,0% | 2,4% | |
| A+ | 3,6% | 2,5% | |
| A | 15,4% | 31,3% | |
| B | 9,2% | 15,0% | |
| C | 24,1% | 20,1% | |
| D | 8,2% | 9,6% | |
| E | 7,2% | 5,3% | |
| F | 7,7% | 3,2% | |
| G | 21,0% | 5,1% |
Verspreide huizen Wapenveld-Zuid Heerde
Deze verdeling gaat over de 42,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Verspreide huizen Wapenveld-Zuid | Heerde |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 41,5% | 12,6% | |
| 1945–1964 | 14,4% | 14,8% | |
| 1965–1974 | 10,8% | 18,1% | |
| 1975–1991 | 17,9% | 21,5% | |
| 1992–2005 | 8,7% | 10,5% | |
| 2006–2014 | 5,6% | 13,4% | |
| 2015 en later | 1,0% | 9,1% |
Verspreide huizen Wapenveld-Zuid Heerde
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Vooroorlogse bouw
Grootste groep in deze buurt: 41,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.
Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Verspreide huizen Wapenveld-Zuid | Heerde |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 86,7% | 29,4% | |
| Twee-onder-een-kap | 13,3% | 22,2% | |
| Hoekwoning | 0,0% | 8,8% | |
| Tussenwoning | 0,0% | 20,9% | |
| Appartement | 0,0% | 17,8% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,9% |
Verspreide huizen Wapenveld-Zuid Heerde
CBS 2022 · DOT-NL
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 57,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 192
- 41,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,5 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 1.004 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 0
- geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).
Andere buurten in wijk Wijk 01 Wapenveld
- Verspreide huizen Lage Land 65 woningen
- Verspreide huizen Wapenveld-Noord 219 woningen
- Wapenveld 1.848 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 42,4% (195 van 460 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.