Groenpeil

Haskerdijken in Heerenveen

Buurt in wijk Skarsterlân, gemeente Heerenveen, postcodegebied 8468. 370 inwoners in 160 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 66 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 40,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,7%.

Woningen
160
CBS 2025
Inwoners
370
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 385.000
CBS 2025, gemeente € 332.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
40,9%
EP-Online, 66 gelabeld
Dekking energielabels
41,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Haskerdijken
Labelverdeling Haskerdijken
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%1
A++3,0%2
A+1,5%1
A15,2%10
B19,7%13
C33,3%22
D3,0%2
E3,0%2
F10,6%7
G9,1%6
Totaal gelabeld100%66
Ter vergelijking: gemeente Heerenveen
Ter vergelijking: gemeente Heerenveen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%131
A+++3,5%567
A++1,2%197
A+2,8%448
A37,0%5.951
B16,3%2.627
C21,6%3.476
D6,8%1.085
E3,8%617
F2,4%388
G3,7%587
Totaal gelabeld100%16.074
Energielabels Haskerdijken vergeleken met Heerenveen
LabelStavenHaskerdijkenHeerenveen
A++++1,5%0,8%
A+++0,0%3,5%
A++3,0%1,2%
A+1,5%2,8%
A15,2%37,0%
B19,7%16,3%
C33,3%21,6%
D3,0%6,8%
E3,0%3,8%
F10,6%2,4%
G9,1%3,7%

Haskerdijken Heerenveen

Deze verdeling gaat over de 41,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Haskerdijken vergeleken met Heerenveen
BouwperiodeStavenHaskerdijkenHeerenveen
vóór 194530,3%11,2%
1945–19641,5%14,2%
1965–19749,1%17,0%
1975–199134,8%22,6%
1992–200522,7%16,1%
2006–20141,5%10,5%
2015 en later0,0%8,5%

Haskerdijken Heerenveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 34,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Haskerdijken vergeleken met Heerenveen
WoningtypeStavenHaskerdijkenHeerenveen
Vrijstaand53,0%23,4%
Twee-onder-een-kap39,4%23,5%
Hoekwoning4,5%5,0%
Tussenwoning3,0%20,2%
Appartement0,0%27,7%
Onbekend type0,0%0,2%

Haskerdijken Heerenveen

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
49
30,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
198 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Skarsterlân

Alle buurten in Heerenveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.