Groenpeil

Aarveld in Heerlen

Buurt in wijk Wijk 37 Bekkerveld - Aarveld, gemeente Heerlen, postcodegebied 6417. 1.220 inwoners in 771 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 612 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 29,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 41,0%.

Woningen
771
CBS 2025
Inwoners
1.220
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 192.000
CBS 2025, gemeente € 214.000
Koopwoningen
35,0%
CBS 2025
Label A of B
29,6%
EP-Online, 612 gelabeld
Dekking energielabels
79,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Aarveld
Labelverdeling Aarveld
LabelAandeelWoningen
A+0,2%1
A16,3%100
B13,1%80
C24,2%148
D18,3%112
E15,0%92
F9,8%60
G3,1%19
Totaal gelabeld100%612
Ter vergelijking: gemeente Heerlen
Ter vergelijking: gemeente Heerlen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%96
A+++0,9%271
A++0,6%203
A+2,4%755
A20,4%6.455
B16,4%5.206
C28,4%8.998
D12,8%4.066
E8,8%2.774
F4,9%1.544
G4,0%1.280
Totaal gelabeld100%31.648
Energielabels Aarveld vergeleken met Heerlen
LabelStavenAarveldHeerlen
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%0,9%
A++0,0%0,6%
A+0,2%2,4%
A16,3%20,4%
B13,1%16,4%
C24,2%28,4%
D18,3%12,8%
E15,0%8,8%
F9,8%4,9%
G3,1%4,0%

Aarveld Heerlen

Deze verdeling gaat over de 79,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Aarveld vergeleken met Heerlen
BouwperiodeStavenAarveldHeerlen
vóór 19455,4%15,9%
1945–196483,2%22,0%
1965–197411,4%17,6%
1975–19910,0%29,4%
1992–20050,0%8,5%
2006–20140,0%4,4%
2015 en later0,0%2,1%

Aarveld Heerlen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 83,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Aarveld vergeleken met Heerlen
WoningtypeStavenAarveldHeerlen
Vrijstaand0,7%4,8%
Twee-onder-een-kap9,3%15,8%
Hoekwoning3,3%7,5%
Tussenwoning12,7%26,3%
Appartement74,0%45,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Aarveld Heerlen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
19,0%
CBS 2024
Installaties
112
14,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
381 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 37 Bekkerveld - Aarveld

Alle buurten in Heerlen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.