Groenpeil

Caumerveld in Heerlen

Buurt in wijk Wijk 38 Caumerveld-Douve Weien, gemeente Heerlen, postcodegebied 6416 en postcodegebied 6417. 1.355 inwoners in 566 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 275 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 40,8%.

Woningen
566
CBS 2025
Inwoners
1.355
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 450.000
CBS 2025, gemeente € 214.000
Koopwoningen
96,0%
CBS 2025
Label A of B
51,6%
EP-Online, 275 gelabeld
Dekking energielabels
48,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Caumerveld
Labelverdeling Caumerveld
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%1
A++1,1%3
A+0,7%2
A24,4%67
B25,1%69
C22,5%62
D14,2%39
E4,7%13
F3,3%9
G3,6%10
Totaal gelabeld100%275
Ter vergelijking: gemeente Heerlen
Ter vergelijking: gemeente Heerlen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%94
A+++0,8%266
A++0,6%191
A+2,3%728
A20,2%6.372
B16,5%5.220
C28,6%9.037
D12,8%4.032
E8,8%2.767
F4,9%1.547
G4,2%1.326
Totaal gelabeld100%31.580
Energielabels Caumerveld vergeleken met Heerlen
LabelStavenCaumerveldHeerlen
A++++0,0%0,3%
A+++0,4%0,8%
A++1,1%0,6%
A+0,7%2,3%
A24,4%20,2%
B25,1%16,5%
C22,5%28,6%
D14,2%12,8%
E4,7%8,8%
F3,3%4,9%
G3,6%4,2%

Caumerveld Heerlen

Deze verdeling gaat over de 48,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Caumerveld vergeleken met Heerlen
BouwperiodeStavenCaumerveldHeerlen
vóór 194517,8%15,9%
1945–19645,8%22,0%
1965–197429,5%17,6%
1975–19915,5%29,4%
1992–200540,4%8,5%
2006–20141,1%4,4%
2015 en later0,0%2,2%

Caumerveld Heerlen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 40,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Caumerveld vergeleken met Heerlen
WoningtypeStavenCaumerveldHeerlen
Vrijstaand30,5%4,8%
Twee-onder-een-kap46,5%16,1%
Hoekwoning7,3%7,3%
Tussenwoning9,8%26,4%
Appartement5,8%45,3%
Onbekend type0,0%0,1%

Caumerveld Heerlen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
60,0%
CBS 2024
Installaties
255
45,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.122 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 38 Caumerveld-Douve Weien

Alle buurten in Heerlen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.