Groenpeil

Dr Schaepmanplein en omgeving in Heerlen

Buurt in wijk Wijk 39 Molenberg, gemeente Heerlen, postcodegebied 6416. 1.925 inwoners in 938 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 746 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 23,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 41,0%.

Woningen
938
CBS 2025
Inwoners
1.925
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 176.000
CBS 2025, gemeente € 214.000
Koopwoningen
26,0%
CBS 2025
Label A of B
23,9%
EP-Online, 746 gelabeld
Dekking energielabels
79,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Dr Schaepmanplein en omgeving
Labelverdeling Dr Schaepmanplein en omgeving
LabelAandeelWoningen
A+++0,1%1
A++0,1%1
A+1,2%9
A9,2%69
B13,1%98
C34,3%256
D25,3%189
E9,7%72
F4,2%31
G2,7%20
Totaal gelabeld100%746
Ter vergelijking: gemeente Heerlen
Ter vergelijking: gemeente Heerlen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%96
A+++0,9%271
A++0,6%203
A+2,4%755
A20,4%6.455
B16,4%5.206
C28,4%8.998
D12,8%4.066
E8,8%2.774
F4,9%1.544
G4,0%1.280
Totaal gelabeld100%31.648
Energielabels Dr Schaepmanplein en omgeving vergeleken met Heerlen
LabelStavenDr Schaepmanplein en omgevingHeerlen
A++++0,0%0,3%
A+++0,1%0,9%
A++0,1%0,6%
A+1,2%2,4%
A9,2%20,4%
B13,1%16,4%
C34,3%28,4%
D25,3%12,8%
E9,7%8,8%
F4,2%4,9%
G2,7%4,0%

Dr Schaepmanplein en omgeving Heerlen

Deze verdeling gaat over de 79,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Dr Schaepmanplein en omgeving vergeleken met Heerlen
BouwperiodeStavenDr Schaepmanplein en omgevingHeerlen
vóór 194577,9%15,9%
1945–196412,3%22,0%
1965–19742,3%17,6%
1975–19915,9%29,4%
1992–20050,1%8,5%
2006–20140,7%4,4%
2015 en later0,8%2,1%

Dr Schaepmanplein en omgeving Heerlen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 77,9% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Dr Schaepmanplein en omgeving vergeleken met Heerlen
WoningtypeStavenDr Schaepmanplein en omgevingHeerlen
Vrijstaand0,3%4,8%
Twee-onder-een-kap26,0%15,8%
Hoekwoning11,9%7,5%
Tussenwoning55,0%26,3%
Appartement6,8%45,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Dr Schaepmanplein en omgeving Heerlen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
30,0%
CBS 2024
Installaties
239
25,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
622 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 39 Molenberg

Alle buurten in Heerlen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.