Groenpeil

Heerlerbaan-Oost in Heerlen

Buurt in wijk Wijk 40 Heerlerbaan - Centrum, gemeente Heerlen, postcodegebied 6418. 3.995 inwoners in 2.301 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.959 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 49,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 41,0%.

Woningen
2.301
CBS 2025
Inwoners
3.995
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 169.000
CBS 2025, gemeente € 214.000
Koopwoningen
17,0%
CBS 2025
Label A of B
49,3%
EP-Online, 1.959 gelabeld
Dekking energielabels
85,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Heerlerbaan-Oost
Labelverdeling Heerlerbaan-Oost
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A++1,4%27
A+2,0%40
A32,7%641
B13,1%257
C35,6%698
D10,7%209
E2,3%45
F1,2%24
G0,9%17
Totaal gelabeld100%1.959
Ter vergelijking: gemeente Heerlen
Ter vergelijking: gemeente Heerlen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%96
A+++0,9%271
A++0,6%203
A+2,4%755
A20,4%6.455
B16,4%5.206
C28,4%8.998
D12,8%4.066
E8,8%2.774
F4,9%1.544
G4,0%1.280
Totaal gelabeld100%31.648
Energielabels Heerlerbaan-Oost vergeleken met Heerlen
LabelStavenHeerlerbaan-OostHeerlen
A++++0,1%0,3%
A+++0,0%0,9%
A++1,4%0,6%
A+2,0%2,4%
A32,7%20,4%
B13,1%16,4%
C35,6%28,4%
D10,7%12,8%
E2,3%8,8%
F1,2%4,9%
G0,9%4,0%

Heerlerbaan-Oost Heerlen

Deze verdeling gaat over de 85,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Heerlerbaan-Oost vergeleken met Heerlen
BouwperiodeStavenHeerlerbaan-OostHeerlen
vóór 19452,8%15,9%
1945–19641,8%22,0%
1965–197473,9%17,6%
1975–199111,6%29,4%
1992–20053,2%8,5%
2006–20146,7%4,4%
2015 en later0,0%2,1%

Heerlerbaan-Oost Heerlen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 73,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Heerlerbaan-Oost vergeleken met Heerlen
WoningtypeStavenHeerlerbaan-OostHeerlen
Vrijstaand1,2%4,8%
Twee-onder-een-kap6,7%15,8%
Hoekwoning8,7%7,5%
Tussenwoning26,9%26,3%
Appartement56,5%45,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Heerlerbaan-Oost Heerlen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
15,0%
CBS 2024
Installaties
187
8,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
724 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
14
28 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Heerlen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.