Groenpeil

Maria Gewanden in Heerlen

Buurt in wijk Wijk 10 Maria Gewanden - Terschuren, gemeente Heerlen, postcodegebied 6432. 3.455 inwoners in 1.881 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.205 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 28,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 41,0%.

Woningen
1.881
CBS 2025
Inwoners
3.455
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 202.000
CBS 2025, gemeente € 214.000
Koopwoningen
56,0%
CBS 2025
Label A of B
28,8%
EP-Online, 1.205 gelabeld
Dekking energielabels
64,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Maria Gewanden
Labelverdeling Maria Gewanden
LabelAandeelWoningen
A+++0,9%11
A9,8%118
B18,1%218
C32,4%390
D15,4%185
E10,4%125
F3,9%47
G9,2%111
Totaal gelabeld100%1.205
Ter vergelijking: gemeente Heerlen
Ter vergelijking: gemeente Heerlen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%96
A+++0,9%271
A++0,6%203
A+2,4%755
A20,4%6.455
B16,4%5.206
C28,4%8.998
D12,8%4.066
E8,8%2.774
F4,9%1.544
G4,0%1.280
Totaal gelabeld100%31.648
Energielabels Maria Gewanden vergeleken met Heerlen
LabelStavenMaria GewandenHeerlen
A++++0,0%0,3%
A+++0,9%0,9%
A++0,0%0,6%
A+0,0%2,4%
A9,8%20,4%
B18,1%16,4%
C32,4%28,4%
D15,4%12,8%
E10,4%8,8%
F3,9%4,9%
G9,2%4,0%

Maria Gewanden Heerlen

Deze verdeling gaat over de 64,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Maria Gewanden vergeleken met Heerlen
BouwperiodeStavenMaria GewandenHeerlen
vóór 194510,3%15,9%
1945–196411,5%22,0%
1965–197417,6%17,6%
1975–199154,4%29,4%
1992–20053,5%8,5%
2006–20141,7%4,4%
2015 en later1,0%2,1%

Maria Gewanden Heerlen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 54,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Maria Gewanden vergeleken met Heerlen
WoningtypeStavenMaria GewandenHeerlen
Vrijstaand5,6%4,8%
Twee-onder-een-kap25,4%15,8%
Hoekwoning3,3%7,5%
Tussenwoning23,9%26,3%
Appartement41,7%45,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Maria Gewanden Heerlen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
31,0%
CBS 2024
Installaties
446
23,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.685 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
21 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 10 Maria Gewanden - Terschuren

Alle buurten in Heerlen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.