Groenpeil

't Loon in Heerlen

Buurt in wijk Wijk 33 Heerlen-Centrum, gemeente Heerlen, postcodegebied 6411. 730 inwoners in 523 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 394 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 41,0%.

Woningen
523
CBS 2025
Inwoners
730
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 236.000
CBS 2025, gemeente € 214.000
Koopwoningen
50,0%
CBS 2025
Label A of B
51,5%
EP-Online, 394 gelabeld
Dekking energielabels
75,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling 't Loon
Labelverdeling 't Loon
LabelAandeelWoningen
A++1,0%4
A+14,2%56
A17,5%69
B18,8%74
C25,1%99
D9,4%37
E10,4%41
F2,3%9
G1,3%5
Totaal gelabeld100%394
Ter vergelijking: gemeente Heerlen
Ter vergelijking: gemeente Heerlen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%96
A+++0,9%271
A++0,6%203
A+2,4%755
A20,4%6.455
B16,4%5.206
C28,4%8.998
D12,8%4.066
E8,8%2.774
F4,9%1.544
G4,0%1.280
Totaal gelabeld100%31.648
Energielabels 't Loon vergeleken met Heerlen
LabelStaven't LoonHeerlen
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%0,9%
A++1,0%0,6%
A+14,2%2,4%
A17,5%20,4%
B18,8%16,4%
C25,1%28,4%
D9,4%12,8%
E10,4%8,8%
F2,3%4,9%
G1,3%4,0%

't Loon Heerlen

Deze verdeling gaat over de 75,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes 't Loon vergeleken met Heerlen
BouwperiodeStaven't LoonHeerlen
vóór 19452,0%15,9%
1945–196455,6%22,0%
1965–197416,2%17,6%
1975–19910,3%29,4%
1992–20057,1%8,5%
2006–201418,8%4,4%
2015 en later0,0%2,1%

't Loon Heerlen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 55,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes 't Loon vergeleken met Heerlen
WoningtypeStaven't LoonHeerlen
Vrijstaand0,0%4,8%
Twee-onder-een-kap0,0%15,8%
Hoekwoning0,5%7,5%
Tussenwoning3,3%26,3%
Appartement95,9%45,4%
Onbekend type0,3%0,1%

't Loon Heerlen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
1,0%
CBS 2024
Installaties
3
0,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
14 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
36 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 33 Heerlen-Centrum

Alle buurten in Heerlen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.