Groenpeil

Kloostervelden in Heeze-Leende

Buurt in wijk Wijk 03 Sterksel, gemeente Heeze-Leende, postcodegebied 6029. 600 inwoners in 236 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 163 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,2%.

Woningen
236
CBS 2025
Inwoners
600
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 490.000
CBS 2025, gemeente € 503.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 163 gelabeld
Dekking energielabels
69,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kloostervelden
Labelverdeling Kloostervelden
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%2
A+++9,8%16
A++16,6%27
A+1,8%3
A70,6%115
Totaal gelabeld100%163
Ter vergelijking: gemeente Heeze-Leende
Ter vergelijking: gemeente Heeze-Leende
LabelAandeelWoningen
A++++2,6%106
A+++6,7%277
A++2,4%100
A+2,5%103
A32,1%1.332
B17,0%704
C22,7%941
D5,5%227
E3,4%142
F2,6%107
G2,7%110
Totaal gelabeld100%4.149
Energielabels Kloostervelden vergeleken met Heeze-Leende
LabelStavenKloosterveldenHeeze-Leende
A++++1,2%2,6%
A+++9,8%6,7%
A++16,6%2,4%
A+1,8%2,5%
A70,6%32,1%
B0,0%17,0%
C0,0%22,7%
D0,0%5,5%
E0,0%3,4%
F0,0%2,6%
G0,0%2,7%

Kloostervelden Heeze-Leende

Deze verdeling gaat over de 69,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kloostervelden vergeleken met Heeze-Leende
BouwperiodeStavenKloosterveldenHeeze-Leende
vóór 19450,0%7,4%
1945–19640,0%12,7%
1965–19740,0%20,2%
1975–19910,0%23,5%
1992–20050,0%9,4%
2006–201469,9%13,9%
2015 en later30,1%13,1%

Kloostervelden Heeze-Leende

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 69,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kloostervelden vergeleken met Heeze-Leende
WoningtypeStavenKloosterveldenHeeze-Leende
Vrijstaand19,0%28,2%
Twee-onder-een-kap36,8%27,3%
Hoekwoning0,6%10,9%
Tussenwoning26,4%21,0%
Appartement17,2%12,0%
Onbekend type0,0%0,6%

Kloostervelden Heeze-Leende

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Sterksel

Alle buurten in Heeze-Leende

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.