Groenpeil

Gemeentebos in Heiloo

Buurt in wijk Wijk 03 Heiloo-Midden, gemeente Heiloo, postcodegebied 1851. 645 inwoners in 289 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 156 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,8%.

Woningen
289
CBS 2025
Inwoners
645
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 640.000
CBS 2025, gemeente € 544.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
39,1%
EP-Online, 156 gelabeld
Dekking energielabels
54,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Gemeentebos
Labelverdeling Gemeentebos
LabelAandeelWoningen
A+++0,6%1
A++1,3%2
A+0,6%1
A17,3%27
B19,2%30
C18,6%29
D11,5%18
E12,2%19
F9,0%14
G9,6%15
Totaal gelabeld100%156
Ter vergelijking: gemeente Heiloo
Ter vergelijking: gemeente Heiloo
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%142
A+++3,7%260
A++3,2%222
A+7,2%500
A34,3%2.388
B13,3%922
C18,8%1.309
D7,3%509
E4,5%312
F2,9%203
G2,7%187
Totaal gelabeld100%6.954
Energielabels Gemeentebos vergeleken met Heiloo
LabelStavenGemeentebosHeiloo
A++++0,0%2,0%
A+++0,6%3,7%
A++1,3%3,2%
A+0,6%7,2%
A17,3%34,3%
B19,2%13,3%
C18,6%18,8%
D11,5%7,3%
E12,2%4,5%
F9,0%2,9%
G9,6%2,7%

Gemeentebos Heiloo

Deze verdeling gaat over de 54,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Gemeentebos vergeleken met Heiloo
BouwperiodeStavenGemeentebosHeiloo
vóór 194544,2%11,8%
1945–196417,3%13,5%
1965–19746,4%16,1%
1975–199120,5%22,5%
1992–20052,6%13,4%
2006–20147,1%10,7%
2015 en later1,9%12,0%

Gemeentebos Heiloo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 44,2% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Gemeentebos vergeleken met Heiloo
WoningtypeStavenGemeentebosHeiloo
Vrijstaand53,2%18,6%
Twee-onder-een-kap12,2%19,1%
Hoekwoning1,9%8,1%
Tussenwoning1,3%21,9%
Appartement31,4%31,9%
Onbekend type0,0%0,3%

Gemeentebos Heiloo

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
89
30,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
321 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Heiloo-Midden

Alle buurten in Heiloo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.