Groenpeil

Dorp Daarle in Hellendoorn

Buurt in wijk Wijk 08 Daarle, gemeente Hellendoorn, postcodegebied 7688. 585 inwoners in 231 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 97 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,6%.

Woningen
231
CBS 2025
Inwoners
585
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 360.000
CBS 2025, gemeente € 395.000
Koopwoningen
82,0%
CBS 2025
Label A of B
61,9%
EP-Online, 97 gelabeld
Dekking energielabels
42,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Dorp Daarle
Labelverdeling Dorp Daarle
LabelAandeelWoningen
A++++6,2%6
A+++1,0%1
A++1,0%1
A+2,1%2
A30,9%30
B20,6%20
C21,6%21
D4,1%4
E6,2%6
F2,1%2
G4,1%4
Totaal gelabeld100%97
Ter vergelijking: gemeente Hellendoorn
Ter vergelijking: gemeente Hellendoorn
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%154
A+++1,7%153
A++2,0%181
A+2,4%221
A27,7%2.521
B24,1%2.188
C25,3%2.301
D6,1%557
E3,6%323
F2,4%219
G3,0%270
Totaal gelabeld100%9.088
Energielabels Dorp Daarle vergeleken met Hellendoorn
LabelStavenDorp DaarleHellendoorn
A++++6,2%1,7%
A+++1,0%1,7%
A++1,0%2,0%
A+2,1%2,4%
A30,9%27,7%
B20,6%24,1%
C21,6%25,3%
D4,1%6,1%
E6,2%3,6%
F2,1%2,4%
G4,1%3,0%

Dorp Daarle Hellendoorn

Deze verdeling gaat over de 42,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Dorp Daarle vergeleken met Hellendoorn
BouwperiodeStavenDorp DaarleHellendoorn
vóór 19453,1%9,0%
1945–196415,5%13,5%
1965–197416,5%18,9%
1975–199130,9%26,8%
1992–200513,4%17,2%
2006–201416,5%9,5%
2015 en later4,1%5,1%

Dorp Daarle Hellendoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 30,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Dorp Daarle vergeleken met Hellendoorn
WoningtypeStavenDorp DaarleHellendoorn
Vrijstaand26,8%20,6%
Twee-onder-een-kap37,1%29,0%
Hoekwoning7,2%6,0%
Tussenwoning17,5%20,9%
Appartement11,3%19,1%
Onbekend type0,0%4,4%

Dorp Daarle Hellendoorn

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
91
39,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
433 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Hellendoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.