Groenpeil

De Veste in Helmond

Buurt in wijk Wijk 21 Brandevoort, gemeente Helmond, postcodegebied 5708. 3.015 inwoners in 1.429 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.112 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 72,3%.

Woningen
1.429
CBS 2025
Inwoners
3.015
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 407.000
CBS 2025, gemeente € 345.000
Koopwoningen
65,0%
CBS 2025
Label A of B
99,9%
EP-Online, 1.112 gelabeld
Dekking energielabels
77,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Veste
Labelverdeling De Veste
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%8
A+++11,2%124
A++2,5%28
A+5,8%64
A77,8%865
B2,0%22
C0,1%1
Totaal gelabeld100%1.112
Ter vergelijking: gemeente Helmond
Ter vergelijking: gemeente Helmond
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%157
A+++5,0%1.557
A++2,6%791
A+6,0%1.853
A39,3%12.144
B18,9%5.828
C18,0%5.542
D4,7%1.464
E2,6%792
F1,3%399
G1,1%338
Totaal gelabeld100%30.865
Energielabels De Veste vergeleken met Helmond
LabelStavenDe VesteHelmond
A++++0,7%0,5%
A+++11,2%5,0%
A++2,5%2,6%
A+5,8%6,0%
A77,8%39,3%
B2,0%18,9%
C0,1%18,0%
D0,0%4,7%
E0,0%2,6%
F0,0%1,3%
G0,0%1,1%

De Veste Helmond

Deze verdeling gaat over de 77,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Veste vergeleken met Helmond
BouwperiodeStavenDe VesteHelmond
vóór 19450,0%5,5%
1945–19640,0%14,8%
1965–19740,0%12,6%
1975–19910,0%26,7%
1992–200529,9%18,6%
2006–201442,2%11,4%
2015 en later28,0%10,3%

De Veste Helmond

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 42,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Veste vergeleken met Helmond
WoningtypeStavenDe VesteHelmond
Vrijstaand0,3%7,2%
Twee-onder-een-kap2,3%19,1%
Hoekwoning3,8%6,9%
Tussenwoning60,2%33,2%
Appartement33,5%33,6%
Onbekend type0,0%0,0%

De Veste Helmond

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
29,0%
CBS 2024
Installaties
284
19,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
791 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 21 Brandevoort

Alle buurten in Helmond

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.