Groenpeil

Kroon in Helmond

Buurt in wijk Wijk 13 't Hout, gemeente Helmond, postcodegebied 5707. 2.475 inwoners in 1.033 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 644 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 59,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 72,3%.

Woningen
1.033
CBS 2025
Inwoners
2.475
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 370.000
CBS 2025, gemeente € 345.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
59,9%
EP-Online, 644 gelabeld
Dekking energielabels
62,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kroon
Labelverdeling Kroon
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++3,9%25
A++6,1%39
A+3,6%23
A27,5%177
B18,8%121
C32,3%208
D3,1%20
E2,0%13
F1,1%7
G1,6%10
Totaal gelabeld100%644
Ter vergelijking: gemeente Helmond
Ter vergelijking: gemeente Helmond
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%157
A+++5,0%1.557
A++2,6%791
A+6,0%1.853
A39,3%12.144
B18,9%5.828
C18,0%5.542
D4,7%1.464
E2,6%792
F1,3%399
G1,1%338
Totaal gelabeld100%30.865
Energielabels Kroon vergeleken met Helmond
LabelStavenKroonHelmond
A++++0,2%0,5%
A+++3,9%5,0%
A++6,1%2,6%
A+3,6%6,0%
A27,5%39,3%
B18,8%18,9%
C32,3%18,0%
D3,1%4,7%
E2,0%2,6%
F1,1%1,3%
G1,6%1,1%

Kroon Helmond

Deze verdeling gaat over de 62,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kroon vergeleken met Helmond
BouwperiodeStavenKroonHelmond
vóór 19457,0%5,5%
1945–19642,2%14,8%
1965–19742,8%12,6%
1975–199160,9%26,7%
1992–200520,7%18,6%
2006–20145,7%11,4%
2015 en later0,8%10,3%

Kroon Helmond

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 60,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kroon vergeleken met Helmond
WoningtypeStavenKroonHelmond
Vrijstaand14,1%7,2%
Twee-onder-een-kap25,9%19,1%
Hoekwoning9,3%6,9%
Tussenwoning38,7%33,2%
Appartement12,0%33,6%
Onbekend type0,0%0,0%

Kroon Helmond

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
358
34,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.528 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 13 't Hout

Alle buurten in Helmond

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.