Groenpeil

Schooten in Helmond

Buurt in wijk Wijk 17 Stiphout, gemeente Helmond, postcodegebied 5708. 270 inwoners in 101 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 67 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 56,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 72,3%.

Woningen
101
CBS 2025
Inwoners
270
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 500.000
CBS 2025, gemeente € 345.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
56,7%
EP-Online, 67 gelabeld
Dekking energielabels
66,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Schooten
Labelverdeling Schooten
LabelAandeelWoningen
A+++9,0%6
A++3,0%2
A+7,5%5
A31,3%21
B6,0%4
C9,0%6
D10,4%7
E3,0%2
F6,0%4
G14,9%10
Totaal gelabeld100%67
Ter vergelijking: gemeente Helmond
Ter vergelijking: gemeente Helmond
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%157
A+++5,0%1.557
A++2,6%791
A+6,0%1.853
A39,3%12.144
B18,9%5.828
C18,0%5.542
D4,7%1.464
E2,6%792
F1,3%399
G1,1%338
Totaal gelabeld100%30.865
Energielabels Schooten vergeleken met Helmond
LabelStavenSchootenHelmond
A++++0,0%0,5%
A+++9,0%5,0%
A++3,0%2,6%
A+7,5%6,0%
A31,3%39,3%
B6,0%18,9%
C9,0%18,0%
D10,4%4,7%
E3,0%2,6%
F6,0%1,3%
G14,9%1,1%

Schooten Helmond

Deze verdeling gaat over de 66,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Schooten vergeleken met Helmond
BouwperiodeStavenSchootenHelmond
vóór 194526,9%5,5%
1945–196413,4%14,8%
1965–19749,0%12,6%
1975–19911,5%26,7%
1992–20053,0%18,6%
2006–201431,3%11,4%
2015 en later14,9%10,3%

Schooten Helmond

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 31,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Schooten vergeleken met Helmond
WoningtypeStavenSchootenHelmond
Vrijstaand40,3%7,2%
Twee-onder-een-kap20,9%19,1%
Hoekwoning11,9%6,9%
Tussenwoning23,9%33,2%
Appartement3,0%33,6%
Onbekend type0,0%0,0%

Schooten Helmond

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
67,0%
CBS 2024
Installaties
57
56,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
192 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
32 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 17 Stiphout

Alle buurten in Helmond

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.