Groenpeil

Veldwijk Zuid in Hengelo (O.)

Buurt in wijk Berflo Es, gemeente Hengelo (O.), postcodegebied 7552. 1.000 inwoners in 508 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 340 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,2%.

Woningen
508
CBS 2025
Inwoners
1.000
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 270.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
31,0%
CBS 2025
Label A of B
53,2%
EP-Online, 340 gelabeld
Dekking energielabels
66,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Veldwijk Zuid
Labelverdeling Veldwijk Zuid
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++9,4%32
A++0,3%1
A+15,6%53
A15,9%54
B11,8%40
C23,5%80
D10,0%34
E6,8%23
F4,4%15
G2,1%7
Totaal gelabeld100%340
Ter vergelijking: gemeente Hengelo (O.)
Ter vergelijking: gemeente Hengelo (O.)
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%210
A+++3,4%887
A++2,6%671
A+5,2%1.353
A32,3%8.419
B15,9%4.154
C22,0%5.748
D7,2%1.876
E4,3%1.129
F3,2%837
G3,0%790
Totaal gelabeld100%26.074
Energielabels Veldwijk Zuid vergeleken met Hengelo (O.)
LabelStavenVeldwijk ZuidHengelo (O.)
A++++0,3%0,8%
A+++9,4%3,4%
A++0,3%2,6%
A+15,6%5,2%
A15,9%32,3%
B11,8%15,9%
C23,5%22,0%
D10,0%7,2%
E6,8%4,3%
F4,4%3,2%
G2,1%3,0%

Veldwijk Zuid Hengelo (O.)

Deze verdeling gaat over de 66,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Veldwijk Zuid vergeleken met Hengelo (O.)
BouwperiodeStavenVeldwijk ZuidHengelo (O.)
vóór 19454,1%15,1%
1945–196459,4%17,9%
1965–19747,4%14,1%
1975–19911,2%21,8%
1992–20050,3%16,3%
2006–201418,8%7,3%
2015 en later8,8%7,4%

Veldwijk Zuid Hengelo (O.)

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 59,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Veldwijk Zuid vergeleken met Hengelo (O.)
WoningtypeStavenVeldwijk ZuidHengelo (O.)
Vrijstaand8,5%10,3%
Twee-onder-een-kap16,8%20,1%
Hoekwoning7,1%8,2%
Tussenwoning22,6%22,6%
Appartement45,0%38,6%
Onbekend type0,0%0,1%

Veldwijk Zuid Hengelo (O.)

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
28,0%
CBS 2024
Installaties
72
14,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
303 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Berflo Es

Alle buurten in Hengelo (O.)

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.