Groenpeil

Woolder Es in Hengelo (O.)

Buurt in wijk Woolde, gemeente Hengelo (O.), postcodegebied 7555. 2.640 inwoners in 1.222 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 708 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 56,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,2%.

Woningen
1.222
CBS 2025
Inwoners
2.640
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 363.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
62,0%
CBS 2025
Label A of B
56,6%
EP-Online, 708 gelabeld
Dekking energielabels
57,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Woolder Es
Labelverdeling Woolder Es
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%3
A+++1,0%7
A++0,6%4
A+0,6%4
A32,2%228
B21,9%155
C30,4%215
D5,9%42
E2,4%17
F2,1%15
G2,5%18
Totaal gelabeld100%708
Ter vergelijking: gemeente Hengelo (O.)
Ter vergelijking: gemeente Hengelo (O.)
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%210
A+++3,4%887
A++2,6%671
A+5,2%1.353
A32,3%8.419
B15,9%4.154
C22,0%5.748
D7,2%1.876
E4,3%1.129
F3,2%837
G3,0%790
Totaal gelabeld100%26.074
Energielabels Woolder Es vergeleken met Hengelo (O.)
LabelStavenWoolder EsHengelo (O.)
A++++0,4%0,8%
A+++1,0%3,4%
A++0,6%2,6%
A+0,6%5,2%
A32,2%32,3%
B21,9%15,9%
C30,4%22,0%
D5,9%7,2%
E2,4%4,3%
F2,1%3,2%
G2,5%3,0%

Woolder Es Hengelo (O.)

Deze verdeling gaat over de 57,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Woolder Es vergeleken met Hengelo (O.)
BouwperiodeStavenWoolder EsHengelo (O.)
vóór 19457,6%15,1%
1945–19644,4%17,9%
1965–19741,6%14,1%
1975–199151,3%21,8%
1992–200520,1%16,3%
2006–201413,8%7,3%
2015 en later1,3%7,4%

Woolder Es Hengelo (O.)

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 51,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Woolder Es vergeleken met Hengelo (O.)
WoningtypeStavenWoolder EsHengelo (O.)
Vrijstaand16,0%10,3%
Twee-onder-een-kap32,5%20,1%
Hoekwoning7,1%8,2%
Tussenwoning19,9%22,6%
Appartement24,6%38,6%
Onbekend type0,0%0,1%

Woolder Es Hengelo (O.)

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
42,0%
CBS 2024
Installaties
336
27,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.592 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Woolde

Alle buurten in Hengelo (O.)

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.