Groenpeil

Bedum Zuid - Oost in Het Hogeland

Buurt in wijk Bedum, gemeente Het Hogeland, postcodegebied 9781. 1.990 inwoners in 867 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 462 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,0%.

Woningen
867
CBS 2025
Inwoners
1.990
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 309.000
CBS 2025, gemeente € 282.000
Koopwoningen
87,0%
CBS 2025
Label A of B
60,8%
EP-Online, 462 gelabeld
Dekking energielabels
53,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Bedum Zuid - Oost
Labelverdeling Bedum Zuid - Oost
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++2,4%11
A++0,6%3
A+8,2%38
A18,0%83
B31,4%145
C35,5%164
D3,0%14
E0,4%2
F0,2%1
Totaal gelabeld100%462
Ter vergelijking: gemeente Het Hogeland
Ter vergelijking: gemeente Het Hogeland
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%166
A+++5,4%716
A++1,6%216
A+3,5%461
A24,8%3.261
B14,4%1.894
C21,8%2.872
D8,6%1.132
E6,2%819
F5,3%695
G7,1%941
Totaal gelabeld100%13.173
Energielabels Bedum Zuid - Oost vergeleken met Het Hogeland
LabelStavenBedum Zuid - OostHet Hogeland
A++++0,2%1,3%
A+++2,4%5,4%
A++0,6%1,6%
A+8,2%3,5%
A18,0%24,8%
B31,4%14,4%
C35,5%21,8%
D3,0%8,6%
E0,4%6,2%
F0,2%5,3%
G0,0%7,1%

Bedum Zuid - Oost Het Hogeland

Deze verdeling gaat over de 53,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Bedum Zuid - Oost vergeleken met Het Hogeland
BouwperiodeStavenBedum Zuid - OostHet Hogeland
vóór 19450,0%21,6%
1945–19640,2%12,1%
1965–197421,4%17,2%
1975–199173,6%19,8%
1992–20052,6%14,8%
2006–20140,0%7,6%
2015 en later2,2%6,8%

Bedum Zuid - Oost Het Hogeland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 73,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Bedum Zuid - Oost vergeleken met Het Hogeland
WoningtypeStavenBedum Zuid - OostHet Hogeland
Vrijstaand14,7%31,3%
Twee-onder-een-kap35,3%30,3%
Hoekwoning10,8%7,6%
Tussenwoning37,0%17,6%
Appartement2,2%12,1%
Onbekend type0,0%1,0%

Bedum Zuid - Oost Het Hogeland

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
75,0%
CBS 2024
Installaties
509
58,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.554 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Bedum

Alle buurten in Het Hogeland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.