Groenpeil

Den Andel in Het Hogeland

Buurt in wijk Baflo, gemeente Het Hogeland, postcodegebied 9956. 380 inwoners in 210 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 103 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 24,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 49,7%.

Woningen
210
CBS 2025
Inwoners
380
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 294.000
CBS 2025, gemeente € 282.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
24,3%
EP-Online, 103 gelabeld
Dekking energielabels
49,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Den Andel
Labelverdeling Den Andel
LabelAandeelWoningen
A+++1,0%1
A13,6%14
B9,7%10
C23,3%24
D12,6%13
E13,6%14
F13,6%14
G12,6%13
Totaal gelabeld100%103
Ter vergelijking: gemeente Het Hogeland
Ter vergelijking: gemeente Het Hogeland
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%162
A+++4,9%636
A++1,3%165
A+3,3%426
A24,7%3.239
B14,4%1.880
C22,4%2.939
D8,7%1.138
E6,3%830
F5,4%713
G7,4%971
Totaal gelabeld100%13.099
Energielabels Den Andel vergeleken met Het Hogeland
LabelStavenDen AndelHet Hogeland
A++++0,0%1,2%
A+++1,0%4,9%
A++0,0%1,3%
A+0,0%3,3%
A13,6%24,7%
B9,7%14,4%
C23,3%22,4%
D12,6%8,7%
E13,6%6,3%
F13,6%5,4%
G12,6%7,4%

Den Andel Het Hogeland

Deze verdeling gaat over de 49,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Den Andel vergeleken met Het Hogeland
BouwperiodeStavenDen AndelHet Hogeland
vóór 194554,4%21,7%
1945–196420,4%12,1%
1965–19743,9%17,1%
1975–199114,6%19,8%
1992–20052,9%14,9%
2006–20142,9%7,7%
2015 en later1,0%6,7%

Den Andel Het Hogeland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 54,4% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Den Andel vergeleken met Het Hogeland
WoningtypeStavenDen AndelHet Hogeland
Vrijstaand64,1%31,4%
Twee-onder-een-kap33,0%30,5%
Hoekwoning0,0%7,4%
Tussenwoning2,9%17,5%
Appartement0,0%12,2%
Onbekend type0,0%1,0%

Den Andel Het Hogeland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
60,0%
CBS 2024
Installaties
84
40,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
337 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Baflo

Alle buurten in Het Hogeland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.