Groenpeil

Kloosterburen in Het Hogeland

Buurt in wijk Kloosterburen, gemeente Het Hogeland, postcodegebied 9977. 580 inwoners in 326 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 156 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 23,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 49,7%.

Woningen
326
CBS 2025
Inwoners
580
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 179.000
CBS 2025, gemeente € 282.000
Koopwoningen
57,0%
CBS 2025
Label A of B
23,1%
EP-Online, 156 gelabeld
Dekking energielabels
47,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kloosterburen
Labelverdeling Kloosterburen
LabelAandeelWoningen
A+++2,6%4
A+0,6%1
A4,5%7
B15,4%24
C30,1%47
D18,6%29
E5,8%9
F11,5%18
G10,9%17
Totaal gelabeld100%156
Ter vergelijking: gemeente Het Hogeland
Ter vergelijking: gemeente Het Hogeland
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%162
A+++4,9%636
A++1,3%165
A+3,3%426
A24,7%3.239
B14,4%1.880
C22,4%2.939
D8,7%1.138
E6,3%830
F5,4%713
G7,4%971
Totaal gelabeld100%13.099
Energielabels Kloosterburen vergeleken met Het Hogeland
LabelStavenKloosterburenHet Hogeland
A++++0,0%1,2%
A+++2,6%4,9%
A++0,0%1,3%
A+0,6%3,3%
A4,5%24,7%
B15,4%14,4%
C30,1%22,4%
D18,6%8,7%
E5,8%6,3%
F11,5%5,4%
G10,9%7,4%

Kloosterburen Het Hogeland

Deze verdeling gaat over de 47,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kloosterburen vergeleken met Het Hogeland
BouwperiodeStavenKloosterburenHet Hogeland
vóór 194523,7%21,7%
1945–196418,6%12,1%
1965–197417,9%17,1%
1975–199135,3%19,8%
1992–20051,9%14,9%
2006–20141,3%7,7%
2015 en later1,3%6,7%

Kloosterburen Het Hogeland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 35,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kloosterburen vergeleken met Het Hogeland
WoningtypeStavenKloosterburenHet Hogeland
Vrijstaand30,8%31,4%
Twee-onder-een-kap41,0%30,5%
Hoekwoning5,1%7,4%
Tussenwoning9,0%17,5%
Appartement14,1%12,2%
Onbekend type0,0%1,0%

Kloosterburen Het Hogeland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
39,0%
CBS 2024
Installaties
83
25,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
315 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Kloosterburen

Alle buurten in Het Hogeland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.