Groenpeil

Sauwerd in Het Hogeland

Buurt in wijk Sauwerd, gemeente Het Hogeland, postcodegebied 9771. 1.065 inwoners in 484 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 285 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 47,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,0%.

Woningen
484
CBS 2025
Inwoners
1.065
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 314.000
CBS 2025, gemeente € 282.000
Koopwoningen
71,0%
CBS 2025
Label A of B
47,4%
EP-Online, 285 gelabeld
Dekking energielabels
58,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Sauwerd
Labelverdeling Sauwerd
LabelAandeelWoningen
A++0,7%2
A+0,7%2
A24,2%69
B21,8%62
C21,4%61
D12,6%36
E4,6%13
F6,7%19
G7,4%21
Totaal gelabeld100%285
Ter vergelijking: gemeente Het Hogeland
Ter vergelijking: gemeente Het Hogeland
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%166
A+++5,4%716
A++1,6%216
A+3,5%461
A24,8%3.261
B14,4%1.894
C21,8%2.872
D8,6%1.132
E6,2%819
F5,3%695
G7,1%941
Totaal gelabeld100%13.173
Energielabels Sauwerd vergeleken met Het Hogeland
LabelStavenSauwerdHet Hogeland
A++++0,0%1,3%
A+++0,0%5,4%
A++0,7%1,6%
A+0,7%3,5%
A24,2%24,8%
B21,8%14,4%
C21,4%21,8%
D12,6%8,6%
E4,6%6,2%
F6,7%5,3%
G7,4%7,1%

Sauwerd Het Hogeland

Deze verdeling gaat over de 58,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Sauwerd vergeleken met Het Hogeland
BouwperiodeStavenSauwerdHet Hogeland
vóór 194517,2%21,6%
1945–196413,7%12,1%
1965–197422,5%17,2%
1975–199128,1%19,8%
1992–200516,1%14,8%
2006–20142,1%7,6%
2015 en later0,4%6,8%

Sauwerd Het Hogeland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 28,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Sauwerd vergeleken met Het Hogeland
WoningtypeStavenSauwerdHet Hogeland
Vrijstaand34,4%31,3%
Twee-onder-een-kap44,2%30,3%
Hoekwoning3,9%7,6%
Tussenwoning16,5%17,6%
Appartement1,1%12,1%
Onbekend type0,0%1,0%

Sauwerd Het Hogeland

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
69,0%
CBS 2024
Installaties
236
48,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
780 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Sauwerd

Alle buurten in Het Hogeland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.