Groenpeil

Uithuizen Zuid - West in Het Hogeland

Buurt in wijk Uithuizen, gemeente Het Hogeland, postcodegebied 9981. 910 inwoners in 406 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 279 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 40,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 49,7%.

Woningen
406
CBS 2025
Inwoners
910
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 235.000
CBS 2025, gemeente € 282.000
Koopwoningen
48,0%
CBS 2025
Label A of B
40,1%
EP-Online, 279 gelabeld
Dekking energielabels
68,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Uithuizen Zuid - West
Labelverdeling Uithuizen Zuid - West
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%3
A+++6,8%19
A++0,7%2
A+2,2%6
A12,9%36
B16,5%46
C35,8%100
D8,6%24
E10,4%29
F4,3%12
G0,7%2
Totaal gelabeld100%279
Ter vergelijking: gemeente Het Hogeland
Ter vergelijking: gemeente Het Hogeland
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%162
A+++4,9%636
A++1,3%165
A+3,3%426
A24,7%3.239
B14,4%1.880
C22,4%2.939
D8,7%1.138
E6,3%830
F5,4%713
G7,4%971
Totaal gelabeld100%13.099
Energielabels Uithuizen Zuid - West vergeleken met Het Hogeland
LabelStavenUithuizen Zuid - WestHet Hogeland
A++++1,1%1,2%
A+++6,8%4,9%
A++0,7%1,3%
A+2,2%3,3%
A12,9%24,7%
B16,5%14,4%
C35,8%22,4%
D8,6%8,7%
E10,4%6,3%
F4,3%5,4%
G0,7%7,4%

Uithuizen Zuid - West Het Hogeland

Deze verdeling gaat over de 68,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Uithuizen Zuid - West vergeleken met Het Hogeland
BouwperiodeStavenUithuizen Zuid - WestHet Hogeland
vóór 19450,7%21,7%
1945–19641,4%12,1%
1965–197469,5%17,1%
1975–199115,4%19,8%
1992–20052,5%14,9%
2006–20142,5%7,7%
2015 en later7,9%6,7%

Uithuizen Zuid - West Het Hogeland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 69,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Uithuizen Zuid - West vergeleken met Het Hogeland
WoningtypeStavenUithuizen Zuid - WestHet Hogeland
Vrijstaand17,6%31,4%
Twee-onder-een-kap21,5%30,5%
Hoekwoning18,6%7,4%
Tussenwoning33,7%17,5%
Appartement8,6%12,2%
Onbekend type0,0%1,0%

Uithuizen Zuid - West Het Hogeland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
142
35,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
461 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Uithuizen

Alle buurten in Het Hogeland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.