Groenpeil

Malden-Oost in Heumen

Buurt in wijk Wijk 00 Heumen, gemeente Heumen, postcodegebied 6581. 6.080 inwoners in 2.824 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.673 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 59,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,0%.

Woningen
2.824
CBS 2025
Inwoners
6.080
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 432.000
CBS 2025, gemeente € 456.000
Koopwoningen
72,0%
CBS 2025
Label A of B
59,2%
EP-Online, 1.673 gelabeld
Dekking energielabels
59,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Malden-Oost
Labelverdeling Malden-Oost
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%2
A+++3,3%56
A++0,7%11
A+3,1%52
A34,0%568
B18,1%302
C32,4%542
D6,1%102
E1,5%25
F0,6%10
G0,2%3
Totaal gelabeld100%1.673
Ter vergelijking: gemeente Heumen
Ter vergelijking: gemeente Heumen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%15
A+++3,1%138
A++0,8%37
A+3,5%155
A38,7%1.695
B21,4%937
C20,9%917
D5,4%237
E2,7%119
F1,7%73
G1,3%58
Totaal gelabeld100%4.381
Energielabels Malden-Oost vergeleken met Heumen
LabelStavenMalden-OostHeumen
A++++0,1%0,3%
A+++3,3%3,1%
A++0,7%0,8%
A+3,1%3,5%
A34,0%38,7%
B18,1%21,4%
C32,4%20,9%
D6,1%5,4%
E1,5%2,7%
F0,6%1,7%
G0,2%1,3%

Malden-Oost Heumen

Deze verdeling gaat over de 59,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Malden-Oost vergeleken met Heumen
BouwperiodeStavenMalden-OostHeumen
vóór 19450,5%4,5%
1945–19643,6%5,8%
1965–197434,7%19,4%
1975–199153,8%29,6%
1992–20053,3%26,6%
2006–20140,8%8,6%
2015 en later3,3%5,5%

Malden-Oost Heumen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 53,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Malden-Oost vergeleken met Heumen
WoningtypeStavenMalden-OostHeumen
Vrijstaand14,3%21,1%
Twee-onder-een-kap26,8%25,3%
Hoekwoning9,9%7,3%
Tussenwoning35,0%21,1%
Appartement13,9%24,8%
Onbekend type0,0%0,3%

Malden-Oost Heumen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
56,0%
CBS 2024
Installaties
1.116
39,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
4.170 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
38
74 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Heumen

Alle buurten in Heumen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.