Groenpeil

Centrum Drunen in Heusden

Buurt in wijk Wijk 01 Drunen, gemeente Heusden, postcodegebied 5151 en postcodegebied 5152. 700 inwoners in 405 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 241 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 92,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,4%.

Woningen
405
CBS 2025
Inwoners
700
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 441.000
CBS 2025, gemeente € 442.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
92,1%
EP-Online, 241 gelabeld
Dekking energielabels
59,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Centrum Drunen
Labelverdeling Centrum Drunen
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%1
A++2,1%5
A+10,0%24
A68,5%165
B11,2%27
C3,3%8
D2,9%7
E1,2%3
G0,4%1
Totaal gelabeld100%241
Ter vergelijking: gemeente Heusden
Ter vergelijking: gemeente Heusden
LabelAandeelWoningen
A++++4,2%510
A+++2,8%343
A++1,8%222
A+2,7%326
A27,5%3.368
B19,4%2.374
C24,5%2.998
D7,5%923
E4,5%546
F2,8%340
G2,3%284
Totaal gelabeld100%12.234
Energielabels Centrum Drunen vergeleken met Heusden
LabelStavenCentrum DrunenHeusden
A++++0,0%4,2%
A+++0,4%2,8%
A++2,1%1,8%
A+10,0%2,7%
A68,5%27,5%
B11,2%19,4%
C3,3%24,5%
D2,9%7,5%
E1,2%4,5%
F0,0%2,8%
G0,4%2,3%

Centrum Drunen Heusden

Deze verdeling gaat over de 59,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Centrum Drunen vergeleken met Heusden
BouwperiodeStavenCentrum DrunenHeusden
vóór 19450,8%5,3%
1945–19642,9%14,5%
1965–19744,1%18,2%
1975–19914,6%27,7%
1992–200520,7%13,6%
2006–201466,0%10,2%
2015 en later0,8%10,4%

Centrum Drunen Heusden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 66,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Centrum Drunen vergeleken met Heusden
WoningtypeStavenCentrum DrunenHeusden
Vrijstaand3,3%18,1%
Twee-onder-een-kap3,3%22,6%
Hoekwoning0,4%12,1%
Tussenwoning5,4%29,7%
Appartement87,6%17,5%

Centrum Drunen Heusden

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
18,0%
CBS 2024
Installaties
45
11,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
152 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Drunen

Alle buurten in Heusden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.