Groenpeil

Diessen in Hilvarenbeek

Buurt in wijk Wijk 03 Diessen, gemeente Hilvarenbeek, postcodegebied 5087. 3.035 inwoners in 1.404 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 737 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 63,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,1%.

Woningen
1.404
CBS 2025
Inwoners
3.035
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 473.000
CBS 2025, gemeente € 481.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
63,8%
EP-Online, 737 gelabeld
Dekking energielabels
52,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Diessen
Labelverdeling Diessen
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%14
A+++6,2%46
A++1,2%9
A+1,6%12
A34,6%255
B18,2%134
C24,6%181
D5,2%38
E2,7%20
F1,9%14
G1,9%14
Totaal gelabeld100%737
Ter vergelijking: gemeente Hilvarenbeek
Ter vergelijking: gemeente Hilvarenbeek
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%64
A+++5,3%221
A++1,6%68
A+7,5%314
A27,7%1.160
B14,4%602
C25,5%1.068
D7,0%294
E3,8%160
F2,7%114
G2,8%119
Totaal gelabeld100%4.184
Energielabels Diessen vergeleken met Hilvarenbeek
LabelStavenDiessenHilvarenbeek
A++++1,9%1,5%
A+++6,2%5,3%
A++1,2%1,6%
A+1,6%7,5%
A34,6%27,7%
B18,2%14,4%
C24,6%25,5%
D5,2%7,0%
E2,7%3,8%
F1,9%2,7%
G1,9%2,8%

Diessen Hilvarenbeek

Deze verdeling gaat over de 52,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Diessen vergeleken met Hilvarenbeek
BouwperiodeStavenDiessenHilvarenbeek
vóór 19453,7%6,7%
1945–19646,8%10,1%
1965–197415,1%12,8%
1975–199130,3%25,2%
1992–200516,0%17,6%
2006–201416,1%13,3%
2015 en later12,1%14,2%

Diessen Hilvarenbeek

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 30,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Diessen vergeleken met Hilvarenbeek
WoningtypeStavenDiessenHilvarenbeek
Vrijstaand29,2%26,3%
Twee-onder-een-kap26,2%24,9%
Hoekwoning11,0%10,4%
Tussenwoning19,7%14,7%
Appartement13,2%14,0%
Onbekend type0,8%9,7%

Diessen Hilvarenbeek

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
47,0%
CBS 2024
Installaties
443
31,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.250 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
24 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Diessen

Alle buurten in Hilvarenbeek

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.