Groenpeil

Verspreide huizen Hilvarenbeek in Hilvarenbeek

Buurt in wijk Wijk 00 Hilvarenbeek, gemeente Hilvarenbeek, postcodegebied 5081. 700 inwoners in 269 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 333 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 73,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,1%.

Woningen
269
CBS 2025
Inwoners
700
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 603.000
CBS 2025, gemeente € 481.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
73,6%
EP-Online, 333 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Hilvarenbeek
Labelverdeling Verspreide huizen Hilvarenbeek
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++2,4%8
A++0,6%2
A+62,5%208
A3,3%11
B4,5%15
C10,5%35
D5,7%19
E6,0%20
F1,5%5
G2,7%9
Totaal gelabeld100%333
Ter vergelijking: gemeente Hilvarenbeek
Ter vergelijking: gemeente Hilvarenbeek
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%64
A+++5,3%221
A++1,6%68
A+7,5%314
A27,7%1.160
B14,4%602
C25,5%1.068
D7,0%294
E3,8%160
F2,7%114
G2,8%119
Totaal gelabeld100%4.184
Energielabels Verspreide huizen Hilvarenbeek vergeleken met Hilvarenbeek
LabelStavenVerspreide huizen HilvarenbeekHilvarenbeek
A++++0,3%1,5%
A+++2,4%5,3%
A++0,6%1,6%
A+62,5%7,5%
A3,3%27,7%
B4,5%14,4%
C10,5%25,5%
D5,7%7,0%
E6,0%3,8%
F1,5%2,7%
G2,7%2,8%

Verspreide huizen Hilvarenbeek Hilvarenbeek

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Hilvarenbeek vergeleken met Hilvarenbeek
BouwperiodeStavenVerspreide huizen HilvarenbeekHilvarenbeek
vóór 19458,7%6,7%
1945–19645,4%10,1%
1965–19741,5%12,8%
1975–199116,5%25,2%
1992–20052,1%17,6%
2006–20141,5%13,3%
2015 en later64,3%14,2%

Verspreide huizen Hilvarenbeek Hilvarenbeek

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 64,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Hilvarenbeek vergeleken met Hilvarenbeek
WoningtypeStavenVerspreide huizen HilvarenbeekHilvarenbeek
Vrijstaand18,3%26,3%
Twee-onder-een-kap2,4%24,9%
Hoekwoning1,5%10,4%
Tussenwoning0,0%14,7%
Appartement2,7%14,0%
Onbekend type75,1%9,7%

Verspreide huizen Hilvarenbeek Hilvarenbeek

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
59
21,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
470 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
15 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Hilvarenbeek

Alle buurten in Hilvarenbeek

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.