Groenpeil

Westmaas Woonkern in Hoeksche Waard

Buurt in wijk Wijk 03 Westmaas, gemeente Hoeksche Waard, postcodegebied 3273. 1.980 inwoners in 904 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 537 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 54,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,9%.

Woningen
904
CBS 2025
Inwoners
1.980
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 385.000
CBS 2025, gemeente € 392.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
54,9%
EP-Online, 537 gelabeld
Dekking energielabels
59,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Westmaas Woonkern
Labelverdeling Westmaas Woonkern
LabelAandeelWoningen
A++++4,8%26
A+++0,4%2
A++2,0%11
A+2,2%12
A24,8%133
B20,7%111
C30,9%166
D7,1%38
E3,7%20
F1,5%8
G1,9%10
Totaal gelabeld100%537
Ter vergelijking: gemeente Hoeksche Waard
Ter vergelijking: gemeente Hoeksche Waard
LabelAandeelWoningen
A++++3,4%837
A+++3,8%927
A++1,2%282
A+3,1%753
A30,1%7.312
B16,3%3.966
C24,7%5.994
D7,9%1.928
E4,2%1.018
F2,6%631
G2,7%646
Totaal gelabeld100%24.294
Energielabels Westmaas Woonkern vergeleken met Hoeksche Waard
LabelStavenWestmaas WoonkernHoeksche Waard
A++++4,8%3,4%
A+++0,4%3,8%
A++2,0%1,2%
A+2,2%3,1%
A24,8%30,1%
B20,7%16,3%
C30,9%24,7%
D7,1%7,9%
E3,7%4,2%
F1,5%2,6%
G1,9%2,7%

Westmaas Woonkern Hoeksche Waard

Deze verdeling gaat over de 59,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Westmaas Woonkern vergeleken met Hoeksche Waard
BouwperiodeStavenWestmaas WoonkernHoeksche Waard
vóór 19456,7%9,5%
1945–19646,5%10,9%
1965–197434,8%20,8%
1975–199123,5%22,4%
1992–20054,1%15,7%
2006–201411,5%9,1%
2015 en later12,8%11,7%

Westmaas Woonkern Hoeksche Waard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 34,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Westmaas Woonkern vergeleken met Hoeksche Waard
WoningtypeStavenWestmaas WoonkernHoeksche Waard
Vrijstaand10,6%13,9%
Twee-onder-een-kap19,9%18,5%
Hoekwoning15,6%10,0%
Tussenwoning40,6%34,4%
Appartement13,2%23,1%
Onbekend type0,0%0,0%

Westmaas Woonkern Hoeksche Waard

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
45,0%
CBS 2024
Installaties
306
33,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.129 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
21 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Westmaas

Alle buurten in Hoeksche Waard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.