Groenpeil

Bungalow-wijk in Hof van Twente

Buurt in wijk Wijk 00 Goor, gemeente Hof van Twente, postcodegebied 7471. 525 inwoners in 303 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 147 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 47,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,2%.

Woningen
303
CBS 2025
Inwoners
525
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
CBS 2025, gemeente € 376.000
Koopwoningen
53,0%
CBS 2025
Label A of B
47,6%
EP-Online, 147 gelabeld
Dekking energielabels
48,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Bungalow-wijk
Labelverdeling Bungalow-wijk
LabelAandeelWoningen
A+++4,8%7
A24,5%36
B18,4%27
C29,3%43
D12,2%18
E4,8%7
F4,1%6
G2,0%3
Totaal gelabeld100%147
Ter vergelijking: gemeente Hof van Twente
Ter vergelijking: gemeente Hof van Twente
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%127
A+++2,2%189
A++1,7%145
A+2,6%225
A38,9%3.309
B15,2%1.298
C20,2%1.718
D6,7%568
E4,0%344
F3,3%285
G3,6%305
Totaal gelabeld100%8.513
Energielabels Bungalow-wijk vergeleken met Hof van Twente
LabelStavenBungalow-wijkHof van Twente
A++++0,0%1,5%
A+++4,8%2,2%
A++0,0%1,7%
A+0,0%2,6%
A24,5%38,9%
B18,4%15,2%
C29,3%20,2%
D12,2%6,7%
E4,8%4,0%
F4,1%3,3%
G2,0%3,6%

Bungalow-wijk Hof van Twente

Deze verdeling gaat over de 48,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Bungalow-wijk vergeleken met Hof van Twente
BouwperiodeStavenBungalow-wijkHof van Twente
vóór 19451,4%11,8%
1945–196414,3%14,0%
1965–197453,1%20,3%
1975–19916,8%22,9%
1992–200520,4%14,1%
2006–20140,0%11,1%
2015 en later4,1%5,9%

Bungalow-wijk Hof van Twente

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 53,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Bungalow-wijk vergeleken met Hof van Twente
WoningtypeStavenBungalow-wijkHof van Twente
Vrijstaand37,4%25,8%
Twee-onder-een-kap25,2%29,4%
Hoekwoning6,1%8,0%
Tussenwoning10,9%19,1%
Appartement20,4%15,2%
Onbekend type0,0%2,5%

Bungalow-wijk Hof van Twente

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
41,0%
CBS 2024
Installaties
92
30,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
437 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 00 Goor

Alle buurten in Hof van Twente

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.