Groenpeil

Verspreide huizen Markelo in Hof van Twente

Buurt in wijk Wijk 02 Markelo, gemeente Hof van Twente, postcodegebied 7475. 1.145 inwoners in 460 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 340 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 43,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,2%.

Woningen
460
CBS 2025
Inwoners
1.145
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 479.000
CBS 2025, gemeente € 376.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
43,8%
EP-Online, 340 gelabeld
Dekking energielabels
73,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Markelo
Labelverdeling Verspreide huizen Markelo
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%2
A+++2,1%7
A++9,1%31
A+1,5%5
A14,1%48
B16,5%56
C37,1%126
D5,6%19
E2,9%10
F4,1%14
G6,5%22
Totaal gelabeld100%340
Ter vergelijking: gemeente Hof van Twente
Ter vergelijking: gemeente Hof van Twente
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%127
A+++2,2%189
A++1,7%145
A+2,6%225
A38,9%3.309
B15,2%1.298
C20,2%1.718
D6,7%568
E4,0%344
F3,3%285
G3,6%305
Totaal gelabeld100%8.513
Energielabels Verspreide huizen Markelo vergeleken met Hof van Twente
LabelStavenVerspreide huizen MarkeloHof van Twente
A++++0,6%1,5%
A+++2,1%2,2%
A++9,1%1,7%
A+1,5%2,6%
A14,1%38,9%
B16,5%15,2%
C37,1%20,2%
D5,6%6,7%
E2,9%4,0%
F4,1%3,3%
G6,5%3,6%

Verspreide huizen Markelo Hof van Twente

Deze verdeling gaat over de 73,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Markelo vergeleken met Hof van Twente
BouwperiodeStavenVerspreide huizen MarkeloHof van Twente
vóór 194512,4%11,8%
1945–19644,4%14,0%
1965–19741,8%20,3%
1975–19917,9%22,9%
1992–200537,9%14,1%
2006–201415,9%11,1%
2015 en later19,7%5,9%

Verspreide huizen Markelo Hof van Twente

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 37,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Markelo vergeleken met Hof van Twente
WoningtypeStavenVerspreide huizen MarkeloHof van Twente
Vrijstaand37,6%25,8%
Twee-onder-een-kap5,3%29,4%
Hoekwoning0,6%8,0%
Tussenwoning0,6%19,1%
Appartement0,0%15,2%
Onbekend type55,9%2,5%

Verspreide huizen Markelo Hof van Twente

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
97
21,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
607 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Markelo

Alle buurten in Hof van Twente

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.