Groenpeil

Vogelweiden in Hof van Twente

Buurt in wijk Wijk 06 Delden, gemeente Hof van Twente, postcodegebied 7491. 915 inwoners in 378 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 256 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 74,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,2%.

Woningen
378
CBS 2025
Inwoners
915
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 380.000
CBS 2025, gemeente € 376.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
74,2%
EP-Online, 256 gelabeld
Dekking energielabels
67,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vogelweiden
Labelverdeling Vogelweiden
LabelAandeelWoningen
A+++0,8%2
A++1,2%3
A+2,3%6
A62,5%160
B7,4%19
C16,0%41
D6,3%16
E3,1%8
F0,4%1
Totaal gelabeld100%256
Ter vergelijking: gemeente Hof van Twente
Ter vergelijking: gemeente Hof van Twente
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%127
A+++2,2%189
A++1,7%145
A+2,6%225
A38,9%3.309
B15,2%1.298
C20,2%1.718
D6,7%568
E4,0%344
F3,3%285
G3,6%305
Totaal gelabeld100%8.513
Energielabels Vogelweiden vergeleken met Hof van Twente
LabelStavenVogelweidenHof van Twente
A++++0,0%1,5%
A+++0,8%2,2%
A++1,2%1,7%
A+2,3%2,6%
A62,5%38,9%
B7,4%15,2%
C16,0%20,2%
D6,3%6,7%
E3,1%4,0%
F0,4%3,3%
G0,0%3,6%

Vogelweiden Hof van Twente

Deze verdeling gaat over de 67,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vogelweiden vergeleken met Hof van Twente
BouwperiodeStavenVogelweidenHof van Twente
vóór 19450,4%11,8%
1945–19640,0%14,0%
1965–197495,3%20,3%
1975–19913,1%22,9%
1992–20050,0%14,1%
2006–20140,4%11,1%
2015 en later0,8%5,9%

Vogelweiden Hof van Twente

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 95,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vogelweiden vergeleken met Hof van Twente
WoningtypeStavenVogelweidenHof van Twente
Vrijstaand21,1%25,8%
Twee-onder-een-kap35,2%29,4%
Hoekwoning11,7%8,0%
Tussenwoning32,0%19,1%
Appartement0,0%15,2%
Onbekend type0,0%2,5%

Vogelweiden Hof van Twente

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
79,0%
CBS 2024
Installaties
264
69,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
945 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06 Delden

Alle buurten in Hof van Twente

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.