Groenpeil

Haringhuizen (woonkern) in Hollands Kroon

Buurt in wijk Haringhuizen, gemeente Hollands Kroon. 125 inwoners in 51 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 34 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,6%.

Woningen
51
CBS 2025
Inwoners
125
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 576.000
CBS 2025, gemeente € 369.000
Koopwoningen
98,0%
CBS 2025
Label A of B
50,0%
EP-Online, 34 gelabeld
Dekking energielabels
66,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Haringhuizen (woonkern)
Labelverdeling Haringhuizen (woonkern)
LabelAandeelWoningen
A++++2,9%1
A+++14,7%5
A+2,9%1
A20,6%7
B8,8%3
C26,5%9
D11,8%4
E5,9%2
F2,9%1
G2,9%1
Totaal gelabeld100%34
Ter vergelijking: gemeente Hollands Kroon
Ter vergelijking: gemeente Hollands Kroon
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%94
A+++6,2%796
A++1,9%243
A+3,1%395
A33,0%4.262
B15,7%2.023
C21,0%2.711
D7,8%1.010
E3,9%497
F2,9%375
G3,8%490
Totaal gelabeld100%12.896
Energielabels Haringhuizen (woonkern) vergeleken met Hollands Kroon
LabelStavenHaringhuizen (woonkern)Hollands Kroon
A++++2,9%0,7%
A+++14,7%6,2%
A++0,0%1,9%
A+2,9%3,1%
A20,6%33,0%
B8,8%15,7%
C26,5%21,0%
D11,8%7,8%
E5,9%3,9%
F2,9%2,9%
G2,9%3,8%

Haringhuizen (woonkern) Hollands Kroon

Deze verdeling gaat over de 66,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Haringhuizen (woonkern) vergeleken met Hollands Kroon
BouwperiodeStavenHaringhuizen (woonkern)Hollands Kroon
vóór 194529,4%12,4%
1945–19648,8%12,3%
1965–19740,0%21,6%
1975–199123,5%19,5%
1992–200514,7%15,4%
2006–201411,8%9,8%
2015 en later11,8%9,0%

Haringhuizen (woonkern) Hollands Kroon

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 29,4% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Haringhuizen (woonkern) vergeleken met Hollands Kroon
WoningtypeStavenHaringhuizen (woonkern)Hollands Kroon
Vrijstaand82,4%23,8%
Twee-onder-een-kap17,6%25,4%
Hoekwoning0,0%7,4%
Tussenwoning0,0%28,3%
Appartement0,0%14,3%
Onbekend type0,0%0,7%

Haringhuizen (woonkern) Hollands Kroon

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
26
51,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
112 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Alle buurten in Hollands Kroon

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.